Tag: Lacazette

Faqja zyrtare e Barcës aksidentalisht zbulon transferimin e yllit të futbollit

15/05/2019

20:25 | 15 Maj 2019 20:25 | 15 Maj 2019 Faqja zyrtare e Barcelonës ka zbuluar aksidentalit se Alexandre Lacazette do të transferohet në ‘Camp ... Read More

Lacazette tregon se sa është i lumtur tek Arsenal

19/04/2019

Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette, po kalon një sezon mjaft të mirë tek skuadra e Arsenal. Lojtari ka gëzuar një formë shumë të mirë edhe në ... Read More

Arsenali fitojë apelin për kartonin e kuq, Lacazette do të luajë kundër Rennesit

13/03/2019

Alexandre Lacazette është në dispozicion të Unai Emeryt në ndeshjen e Ligës së Evropës. Francezi ishte përjashtuar me karton të kuq në ndeshjen që Arsenali ... Read More

Arsenali konsideron shitjen e Lacazettes

21/02/2019

Klubi anglez, Arsenali thuhet se do të konsiderojë shitjen e sulmuesit francez Alexandre Lacazette këtë verë. Sulmuesi francez ka pasur paraqitje solide për Topçinjtë që ... Read More

Lacazette i pafat, nuk mund të grumbullohet me Francën shkaku i lëndimit

12/11/2018

Sulmuesi i Arsenalit, Alexander Lacazette nuk do të mund t’i bashkohet Kombëtares së Francës për dy ndeshjet e nëntorit shkaku i lëndimit. Franca do të ... Read More

Lacazettes po i mungon Ligue 1, tifozët në Francë krijojnë atmosferë më të mirë se në Angli

17/10/2018

Futbollisti francez, Alexandre Lacazette ka treguar dallimin mes tifozëve francezë dhe anglezë. Sulmuesi kaloi një kohë të gjatë duke luajtur për skuadrën e Francës, Lyon, ... Read More

Lacazette po e shqyrton mundësinë e largimit nga Arsenali

29/08/2018

Alexandre Lacazette po e konsideron një largim prej skuadrës së Arsenalit. Sulmuesi francez nuk po mund ta gjen veten te ekipi londinez pas arritjes së ... Read More

Lacazette: Aubameyangun e kam mik dhe jo rival

29/07/2018

Alexandre Lacazette këmbëngul se e sheh Pierre-Emerick Aubameyangun si një mik dhe jo një rival, pavarësisht humbjes së vendit të tij në ekipin e parë ... Read More