Tag: lagjen

Përkujtohet masakra e Tususit të Prizrenit, familjarët kërkojnë drejtësi

26/05/2019

Sot janë bërë 20 vjet nga masakra në lagjen Tusus të Prizrenit, ku janë masakruar 27 qytetarë. Me këtë rast është kërkuar që para drejtësisë ... Read More

Kurti për masakrën në Lagjen e Trimave: Kujtimet janë të freskëta, sepse plagët janë të hapura

26/05/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me rastin e 20 vjetorit të masakrës në Lagjen e Trimave (Tusuz) të Prizrenit, ka thënë se kujtimet janë ... Read More

Policia gjen armë gjatë kontrollit të një makine

24/05/2019

​Njësiti policor ka ndaluar një veturë BMW me targa vendore me ngasës mashkull në lagjen “Dardania” në kryeqytet. Gjatë kontrollit në çantën e dorës është ... Read More

Aksident në lagjen Kalabria në Prishtinë (Foto)

20/05/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur në lagjen Kalabria në Prishtinë, ku të përfshirë kanë qenë dy vetura. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e ... Read More

Në këtë vend ndodhej Fero para se të plagosej Met Elshani

17/05/2019

16:40 | 17 Maj 2019 16:40 | 17 Maj 2019 Rreth orës 15:00 në lagjen “Dardania” ka pasur të shtëna me armë zjarri. Policia ka ... Read More

Plagosje në Prishtinë, policia arreston katër persona

17/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 15:00, ka marrë informacionin se në lagjen “Dardania” në Prishtinë, ka pasur të shtëna me armë ... Read More

Momenti kur qytetarët ikin nga të shtënat me armë zjarri në Prishtinë

17/05/2019

Të shtëna me armë zjarri  janë dëgjuar sot rreth orës 15:00 në Prishtinë në lagjen Dardania. Lexuesit e Telegrafit kanë dërguar video ku shihen qytetarët ... Read More

Tre persona theren me thikë në lagjen Emshir në Prishtinë

02/05/2019

Policia e Kosovës njofton se pas tre persona janë therur me thikë sot në lagjen Emshir. Sipas Policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00, në ... Read More

Theret me thikë një mësuese në Prishtinë, arrestohet e dyshuara

30/04/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 10:30, në një shkollë në lagjen Kalabria në Prishtinë, ku një mësuese është therur me thikë. ... Read More

Personi që kreu vrasjet në Prishtinë, ishte në proces të divorcit me gruan

22/04/2019

Një vrasje e trefishtë ka ndodhur sot në lagjen Dardania në Prishtinë, ku një burrë ka vrarë gruan, nusen e djalit dhe më pas veten. ... Read More

Ky është personi që vrau gruan, renë dhe veten (Foto)

22/04/2019

Një vrasje e trefishtë ka ndodhur sot në lagjen Dardania të Prishtinës, kur një burrë ka vrarë gruan, nusen e djalit dhe më pas veten. ... Read More

Këta janë emrat e tri viktimave të vrasjes dhe vetëvrasjes në Prishtinë

22/04/2019

Tragjedia në lagjen Dardania, ku sot ndodhi vrasje e trefishtë në një familje, ka tronditur kryeqytetin. Një burrë i moshës 61-vjeçare vrau gruan e tij ... Read More