Tag: lagjes

Gashi: Masakra në Lagjen e Trimave edhe një arsye se Tribunali për krimet serbe është i domosdoshëm

26/05/2019

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi në nderim të 27 martirëve të Lagjes së Trimave (Tusus) në Prizren, ka bërë homazhe dhe ka ... Read More

Përkujtohen dëshmorët e lagjës Gashani të fshatit Tërstenik (Video)

30/04/2019

Me rastin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të lagjes Gashani të fshatit Tërstenik është mbajtur ceremoni përkujtimore nën patronatin e Kuvendit ... Read More

Banorët e një lagjeje në Prishtinë të rrezikuar nga ujërat e zeza (Foto)

29/04/2019

Banorët e lagjes Taslixhe e kanë të vështirë të dalin në oborr apo t’i mbajnë dritaret hapur gjatë këtyre ditëve kur kanë filluar temperaturat të ... Read More

Jashari kujton 16 martirët e vrarë 20 vjet më parë

16/04/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka bërë homazhe sot tek lapidari i 16 martirëve e  lagjes së tretë të këtij qyteti, të vrarë ... Read More

Banorët e lagjes ‘Vreshta’ në Prishtinë, në hall me hajnat

14/04/2019

Banorët e lagjes ‘Vreshta’ të kryeqytetit janë në hall me hajnat. Cak i vjedhjeve në këtë lagje janë bërë shtëpitë, e që për banorët është ... Read More

Komuna e Fushë Kosovës nesër do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm

15/03/2019

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, sh.a. njofton konsumatorët e lagjes Kalabria, Zona industriale në Fushë Kosovë dhe konsumatorët e pjesës dërmuese të komunës së Fushë ... Read More

Banorët e fotografojnë duke dëmtuar gjelbërimin, komuna e dënon qytetarin në “Bregun e Diellit”

21/02/2019

Një banor i lagjes “Bregu i Diellit” është gjobitur nga inspektorët e komunës, për shkak se e ka dëmtuar gjelbërimin. Ai është fotografuar nga banorët ... Read More

Banorë e lagjes së Muhaxherëve ankohen se QMF nuk punon në fundjavë, detyrohen të shkojnë në Breg Diellit

12/01/2019

Banorët e “Lagjes së Muhaxherëve” në Prishtinë, thonë se ndjehen të diskriminuar në marrjen e shërbimeve shëndetësore. Edhe pse të gjitha qendrat tjera të Mjekësisë ... Read More

Shkolla në Vizbeg, komuna fajëson disa banorë

17/11/2018

17 Nëntor 2018 / 17:31 Banorë të caktuar të lagjes Vizbeg po mbajnë peng ndërtimin e një shkolle fillore në këtë lagje për shkak se ... Read More

Protestë antibixhoz në Tetovë

02/11/2018

2 Nëntor 2018 / 14:39 Banorët e lagjes Teqe të Tetovës, kanë protestuar kundër bastoreve sportive dhe kazinove, që kohëve të fundit, në Tetovë kanë ... Read More

Lagja “Veri” në Shkup, banorët kërkojnë postën apo filial banke

21/07/2018

21 July 2018 / 15:25 Banorët e lagjes Shkup-Veri kërkojnë rihapjen e Postës e cila në këtë lagje ka vepruar vite me radhë apo hapjen ... Read More