Tag: lajmeve

Facebook shton një opsion, do t’i paguajë publikuesit

28/10/2019

Nga Facebook, ka një mesazh për industrinë skeptike të lajmeve: Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar. Rrjeti social ka prezantuar para publikut mundësinë Facebook News, ... Read More

Brovina nuk tërhiqet: Serbët kanë incizuar filma me gratë e dhunuara, i kanë përdorur edhe në filma pornografik (Video)

16/05/2019

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina ka thënë se qëndron pas fotografisë së publikuar pavarësisht lajmeve që po qarkullojnë në media. Brovina në “Debat Plus” me ... Read More

Vëllai i Loredanës: Këto janë rrena, fjalë të fëlliqura

08/05/2019

15:03 | 8 Maj 2019 15:03 | 8 Maj 2019 Përmes një videoje, vëllai i Loredanës ka reagaur pas lajmeve për arrestimin e motrës së ... Read More

Konsumimi i çajit e rritë jetëgjatësinë

07/05/2019

Tani ju sjellim një prej lajmeve më të mira të këtij viti: një studim e ka konfirmuar se konsumimi i çajit faktikisht mund t’jua shtojë ... Read More

Huawei prezanton P30 dhe P30 Pro

27/03/2019

Richard Yu është drejtori i kompanisë Huawei, që më në fund i prezantoi telefonat P30 dhe P30 Pro, pas shumë lajmeve rreth tyre, si dhe ... Read More

WhatsApp krijon limite për të ndaluar përhapjen e lajmeve të rreme

21/01/2019

Në përpjekje të ndalojë përhapjen e lajmeve të rreme, WhatsApp do të krijojë limite te reja, sa i përket numrit të njerëzve më të cilën ... Read More

Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, ndeshja kryesore Sevilla – Barcelona

18/01/2019

Pas shumë lajmeve në lidhje me eliminim e Barcelonës nga Kupa e Mbretit, vendimi u morë dhe katalunasit do të jenë në garë. Kjo pasi ... Read More

Eksporti i “lajmeve të rreme” i rikthehet Maqedonisë

25/09/2018

25 Shtator 2018 / 11:44 Në industrinë e mugët të “lajmeve të rreme” në Maqedoni, duket se gjithçka shpaguhet. Në prag të referendumit të 30 ... Read More

Burns: Pasojat e lajmeve të rrejshme, pas disa viteve

06/05/2018

6 May 2018 / 16:02 Strategu mediatik Erik Burns nga SHBA-të, vlerëson se pasojat e lajmeve të rrejshme do të kuptohen pas disa vitesh. Ai ... Read More

Fleckenstein: PE do të mbështetë fillimin e bisedimeve me Maqedoninë

18/04/2018

18 April 2018 / 10:00 Në një intervistë për agjencinë e lajmeve AIM, europarlamentari Knut Fleckenstein është shprehur i kënaqur që Komisioni Evropian (KE) dha ... Read More