Tag: lamë

‘E kishe të dashur?’, Fifi flet pas 1 viti për Flor Mumajesin

30/06/2020

Në korrik të vitit që lamë pas, këngëtarja e njohur Fifi u përfol për një lidhje me kantautorin Flori Mumajesi.Dyshja janë fotografuar shpesh bashkë dhe ... Read More

E fejuara vdes nga tumori, ai hidhet nga dritarja!

26/05/2019

“Po vij, engjëlli im”. I dha fund jetës të enjten që lamë pas, në orën 18.30, e njëjta orë kur një muaj më parë, e ... Read More

Rrëfimi i Kudusi Lames për Kosharen: E binda Azem Sylën ta shtynte sulmin për 24 orë (Video)

11/05/2019

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për herët të parë ka folur në lidhje me fillimin e Bejetës të Koshares. Lame thotë se ... Read More

Lame: Grupi ushtarak i Tahir Zemajt bëri probleme në Zonën e Dukagjinit (Video)

10/05/2019

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, ka thënë se Ramush Haradinaj duke i lëshuar vendin Tahir Zemajt në Zonën e Dukagjinit bëri shkelje ... Read More

Gjeneral Kudusi Lame: Një ministër shqiptar nuk pranoi të furnizonim me armë UÇK-në (Video)

10/05/2019

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, ka rrëfyer për sfidat që ekzistonin për të transportuar armë nga Shqipëria drejt Kosovës. Lame, në “Debat ... Read More

Genc Nuza delegohet nga UEFA, gjykon ndeshjen mes Qipros dhe Gjibraltarit

16/03/2019

Gjyqtari më i mirë në Kosovë për vitin që lamë pas, Genc Nuza do të gjykoj edhe në një ndeshje ndërkombëtare. Shtëpia më e madhe ... Read More

Brenda një jave 4 viktima nga gripi

14/03/2019

14 Mars 2019 / 13:53 Vetëm gjatë javës që lamë pas janë regjistrua 4 viktima nga gripi, njofton raporti javor i Institutit te Shëndetit Publik. ... Read More

Arrijnë këshilltarët e kancerales Merkel, nis takimi me Haradinajn (Foto)

11/03/2019

Pas vizitës së zyrtarëve amerikanë javët që lamë pas, sot kanë arritur në Kosovë dy këshilltarët politikë të kancelares gjermane Angela Merkel. Matthias Leuttenberg dhe ... Read More

Para se të pësonte goditje në tru, Luke Perry ka pasur edhe probleme të tjera shëndetësore

03/03/2019

Ish-ylli i “Beverly Hills 90210”, Luke Perry, në javën që lamë pas ka pësuar goditje në tru, mirëpo kjo nuk është hera e parë që ... Read More

Dua Lipa zbulon personin që e ktheu në yll botëror

19/02/2019

Dua Lipa ka pasur një vit të jashtëzakonshëm që lamë pas vetes duke korrur suksese të njëpasnjëshme në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja shqiptare u bë e ... Read More

Era Istrefi sjell sekuenca nga videokënga e re

05/02/2019

Ajo ka pasur një vit të jashtëzakonshëm vitin që lamë pas me koncerte dhe këngë të reja. Bëhet fjalë për Era Istrefin, e cila ditë ... Read More

Ariana Grande thyen një rekord me këngën “7 Rings”

29/01/2019

Ariana Grande ka pasur një vit të suksesshëm që po lamë pas vetes. Këngëtarja ka mbajtur një numër të madh të koncerteve anembanë globit si ... Read More