Tag: lamtumira

Sot i jepet lamtumira bashkatdhetari nga Zvicra që humbi jetën në vendin e punës

30/04/2019

Sot i jepet lamtumira e fundit bashkatdhetarit, Ardian Zeqiri, i njohur si heroi i punës, i cili tre ditë me parë ka humbur jetën tragjikisht ... Read More

I jepet lamtumira e fundit ish-luftëtares së UÇK-së, Fetnete Ramosaj

07/04/2019

Ish-luftëtares së UÇK-së, Fetnete Ramosaj, sot iu dha lamtumira e fundit në Varrezat e Dëshmorëve në Gllogjan. Në ceremoninë e varrimit morën pjesë familjarë, miq, ... Read More

Varroset shtatëvjeçari që u vra në Zvicër

23/03/2019

I është dhënë lamtumira e fundit shtatëvjeçarit nga Lipjani, i cili u vra ditë më parë nga një grua 75 vjeçare në Zvicër. Ilias Mahmuti, ... Read More

Pas shkarkimit nga Unitedi, Mourinho u largua nga hoteli ku qëndroi 895 ditë dhe shpenzoi mbi 597 mijë euro

18/12/2018

Jose Mourinho i ka thënë lamtumira stafit të hotelit Lowry, pasi u shkarkua nga pozita e trajnerit të Manchester Unitedit ditën e martë. Strategu portugez ... Read More

P.Diddy ndihet i pikëlluar në varrimin e ish-gruas, Kim Porter

27/11/2018

P.Diddy ka humbur ditë më parë ish-bashkëshorten, e cilës sot iu dha edhe lamtumira e fundit. Reperi i famshëm është fotografuar duke qëndruar vetëm në ... Read More

Varrosen tri viktimat e aksidentit në Mramor

18/11/2018

Sot ju dha lamtumira e fundit tri viktimave të fshatit Ponesh të Gjilanit, që vdiqën pas një aksidenti fatal të premten mbrëma. Turma njerëzish shkuan ... Read More

I jepet lamtumira e fundit Ibrahim Rexhepit

09/10/2018

Ish-gazetarit Ibrahim Rexhepi sot iu dha lamtumira e fundit, në varrezat e fshatit të tij të lindjes, Slivovë të Ferizajt. Në ceremoninë e varrimit morën ... Read More

Lamtumira për Aretha Franklinin, mbretëresha e Soulit vishet e gjitha me të kuqe

30/08/2018

Po i jepet lamtumira e fundit artistes së madhe Aretha Franklin. Kjo e fundit ishte e njohur për veshjet karakteristike dhe xhevahiret, me të cilat ... Read More

Iu dha lamtumira e fundit regjisorit Bekim Lumi

31/07/2018

Sot (e martë) në varrezat e qytetit në Prishtinë, i është dhënë lamtumira e fundit regjisorit të njohur dhe profesorit të Arteve, Bekim Lumit. Ai ... Read More

Igli Tare, drejtor sportiv i Milanit?

24/07/2018

Sot raportohet se do t’i jepet lamtumira Massimiliano Mirabellit për Milanin. Drejtori sportiv i Rossonerëve, i angazhuar për pak më shumë se një vit, do ... Read More

Varroset familja pesë anëtarëshe nga Suhareka, të cilët humbën jetën në një aksident tragjik

10/07/2018

I është dhënë lamtumira e fundit, familjes pesë anëtarëshe nga fshati Sopijë e Suharekës, të cilët humbën jetën tragjikisht të dielën në një aksident komunikacioni. ... Read More

Varrimi i legjendës Fadil Vokrri (LIVE/ Video)

10/06/2018

Po i jepet lamtumira e fundit legjendës së futbollit mbarëshqiptar Fadil Vokrri. Mijëra qytetarë nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia por edhe nga mbarë Evropa janë të ... Read More