Tag: lamtumirë

Notat e lojtarëve, Inter 0-1 Eintracht: Handanovic ruan nderin e italianëve

14/03/2019

Interi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Eintracht Frankfurti (1-0), duke i dhënë lamtumirë edhe Ligës së Evropës. Te Interi vetëm dy lojtarë kishin paraqitje ... Read More

Ramsey letër lamtumirëse tifozëve të Arsenalit: Më keni mirëpritur si adoleshent dhe më keni mbështetur ndër vite

12/02/2019

Aaron Ramsey u ka thënë lamtumirë tifozëve të Arsenalit pas 11 vitesh dhe është duke u përgatitur për kapitullin e ri me Juventusin. Kontrata e ... Read More

Pronarja shpenzoi 5 mijë euro vetëm për funeralin, për t’i dhënë lamtumirën e fundit qenit të saj (Foto)

14/01/2019

Një qeni i është dhënë një lamtumirë e fundit jo e zakonshme pasi pronari i tij tha se e meritonte respektin e njëjtë si çdo ... Read More

Botë, festime dhe incidente në ndërrimin e viteve

01/01/2019

1 Janar 2019 / 15:45 E gjithë bota i ka thënë lamtumirë vitit 2018 dhe e ka pritur 2019-ën me fishekzjarrë të shumtë. Aucklandi në ... Read More

Van Persie paralajmëron pensionimin: Në fund të vitit mund të ndodh

25/10/2018

Robin van Persie ka thënë se në fund të vitet mund t’i jap lamtumirë futbollit. Sulmuesi 35 vjeçari aktualisht është pjesë e klubit ku e ... Read More

David dhe Victoria Beckham nxjerrin në shitje shtëpinë super luksoze për 33 milionë dollarë

04/10/2018

David Beckham dhe familja e tij e famshme po i thonë lamtumirë kompleksit të tyre legjendar Bev Hills, duke e shitur për 33 milionë dollarë! ... Read More

Shtatë ushqimet që ndryshojnë aromën tuaj kur i hani

28/09/2018

A ju pëlqen kuzhina meksikane? A ju pëlqejnë erëzat dhe shijet e forta? I keni thënë lamtumirë hudhrës dhe qepës dhe pini alkool më shpesh? ... Read More

Marchisio iu thotë lamturimë shokëve dhe largohet nga qendra stërvitore e Juventusit

22/08/2018

Claudio Marchisio e pranon se ishte shumë emocionuese tu thoshte lamtumirë shokëve të tij të Juventusit, por zbulon se së shpejti do ta zgjedh klubin ... Read More

Përfundoi botërori për Danilon

06/07/2018

Danilo i thotë lamtumirë Kupës së Botës në Rusi. Mbrojtësi i krahut të djathtë të Brazilit pësoi një lëndim gjatë stërvitjet para ndeshjes me Belgjikën, ... Read More

Tri klubet e rëna nga Liga Premier: Lojtarët më mirë të Stoke, West Brom dhe Swansea në një formacion, por që mund të blihen nga klubet e elitë

14/05/2018

Liga Premier i ka thënë lamtumirë klubeve si Stoke, West Brom dhe Swansea që nuk do të jenë edicionin e ardhshëm në elitë. Të tri ... Read More

Shkaku i censurimit, 50 Cent e mbylli llogarinë e Instagramit me 18 milionë ndjekës

10/05/2018

Instagram sapo ka humbur një përdorues me shumë ndikim. Raperi 50 Cent i ka thënë lamtumirë rrjetit shoqëror të fotove, i cili është në pronësi ... Read More