Tag: lamtumirë

Lëre vjeshtën të hyj në shtëpinë tënde

16/10/2019

I kemi thënë lamtumirë verës,ditëve të nxehta, tani është koha të krijojmë ambiente të këndshme dhe të ngrohta nëpër shtëpitë tona. Është e pabesueshme se ... Read More

Si t’i forconi thonjtë?

21/09/2019

A mund t’u themi “Lamtumirë” thonjve të dobët, që thyhen krejt papritur? E vështirë, por jo e pamundur. Ndonëse ndikojnë shumë faktorë tek shëndeti i ... Read More

Notat e lojtarëve, Inter 0-1 Eintracht: Handanovic ruan nderin e italianëve

14/03/2019

Interi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Eintracht Frankfurti (1-0), duke i dhënë lamtumirë edhe Ligës së Evropës. Te Interi vetëm dy lojtarë kishin paraqitje ... Read More

Ramsey letër lamtumirëse tifozëve të Arsenalit: Më keni mirëpritur si adoleshent dhe më keni mbështetur ndër vite

12/02/2019

Aaron Ramsey u ka thënë lamtumirë tifozëve të Arsenalit pas 11 vitesh dhe është duke u përgatitur për kapitullin e ri me Juventusin. Kontrata e ... Read More

Pronarja shpenzoi 5 mijë euro vetëm për funeralin, për t’i dhënë lamtumirën e fundit qenit të saj (Foto)

14/01/2019

Një qeni i është dhënë një lamtumirë e fundit jo e zakonshme pasi pronari i tij tha se e meritonte respektin e njëjtë si çdo ... Read More

Botë, festime dhe incidente në ndërrimin e viteve

01/01/2019

1 Janar 2019 / 15:45 E gjithë bota i ka thënë lamtumirë vitit 2018 dhe e ka pritur 2019-ën me fishekzjarrë të shumtë. Aucklandi në ... Read More