Tag: lamtumirën

Rama: Majori u kthye si hero

16/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka dhënë lamtumirën e fundit, majorit Klodian Tanushi. Në ceremoninë zyrtare mbajtur në nder të tij, Rama tha se ... Read More

Homazhe për Dëshmoren e Atdheut, Zarife Hasanaj (Foto)

10/05/2019

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë po zhvillohen homazhe për t’i dhënë lamtumirën e fundit, dëshmores së Atdheut, Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën gjatë ... Read More

Lenjani e paralajmëroi Panuccin: Ti je vetëm kalimtar

23/03/2019

Christian Panucci i ka dhënë lamtumirën Shqipërisë dhe më së shumti kanë përfituar lojtarët të cilët kanë pasur probleme me italianin, veçuar së fundmi Strakosha ... Read More

Ribery do të transferohet në Katar, i bashkohet Xavit te Al-Sadd

14/03/2019

Franck Riberi do t’i japë lamtumirën Bayern Munichut në fund të këtij edicioni. Sulmuesi francez është në vitin e tij të fundit të kontratës me ... Read More

Ekskluzive: Berisha me pagë marramendëse në kampionatin japonez

29/06/2018

Besart Berisha i ka dhënë lamtumirën kampionatit të Australisë. Super sulmuesi nga Kosova ka lënë skuadrën e tij të deritashme Melbourne Victory për tu transferuar ... Read More

Misioni i përmbushur i Fadil Vokrrit

09/06/2018

Futbollisti që e vuri në hartë Kosovën në sportin botëror dha lamtumirën e fundit duke u larguar si kampion. Gjeneratat e viteve 80-ta dhe 90-ta ... Read More

Xavi flet fjalë të mëdha për Iniestan: Ai është unik

19/05/2018

Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi, ka lëvduar legjendën në largim, Andres Iniesta. Iniesta i ka dhënë lamtumirën e tij të fundit kampionëve të La Ligës dhe ... Read More

Iniesta: Kurrë kundër Barcelonës, nuk do të luaj në Evropë

27/04/2018

Andres Iniesta ka folur edhe për transferimin e tij në konferencën për lamtumirën e tij ga Barcelona. Mesfushori spanjoll më herë gjatë ditës ka zyrtarizuar ... Read More

Mijëra fansa mblidhen në Stokholm në kujtim të DJ Aviciit

22/04/2018

Mijëra fansa janë mbledhur në qendër të Stokholmit për t’i dhënë lamtumirën e fundit DJ të famshmëm Aviciit, i cili u gjet i vdekur në ... Read More

Haradinaj merr pjesë në varrimin e bashkëluftëtarit (Foto)

13/03/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka dhënë lamtumirën e fundit bashkëluftëtarit Jetullah Qarri, i njohur si komandant “Guri”, i cili vdiq sot. Haradinaj ka ... Read More