Tag: lansoi

Lil Kim së shpejti me album të ri

14/03/2019

Kanë kaluar tashmë 14 vjet që prej se ajo lansoi albumin e saj të fundit. Por, Queen Bee tashmë ka gati projektin e ri të ... Read More

Facebook zbulon tiparin e ri ‘Watch Party’, për video të drejtpërdrejt televizive

14/03/2019

Facebook lansoi një opsion të ri në korrik të vitit të kaluar për të lejuar anëtarët e grupit të shikojnë video drejtpërdrejt ose të regjistruara ... Read More

Xiaomi nuk do të lansoj një telefon të palosshëm së shpejti

01/03/2019

Në MWC 2019, Xiaomi lansoi disa telefona të rinj si Mi 9 dhe Mi Mix 3 5G. Megjithatë, nëse do të mungonte një lloj pajisjeje ... Read More

Capital T konfirmon, të premten projekti me reperët gjermanë

28/02/2019

Capital T ka bërë të ditur se po lanson projekt të ri. Pak kohë pasi lansoi projektin “Kujtime”, reperi solli krijimin e ri muzikor. Ylli ... Read More

Pulsi Publik: 50% e të anketuarve janë ende të pakënaqur ose shumë të pakënaqur me drejtimin politik të Kosovës

21/02/2019

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) lansoi sot Pulsin Publik XV, projekt ky i financuar nga USAID, ndërsa thekson se 50% e të ... Read More

Papunësia, varfëria dhe korrupsioni, problemet kryesore me të cilat ballafaqohet Kosova

21/02/2019

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) lansoi sot Pulsin Publik XV, projekt ky i financuar nga USAID, ngjashëm me anketat e mëparshme, pjesëmarrësit ... Read More

NASA vihet në kërkim të UFO-ve

20/02/2019

NASA lansoi një ekip ekspertësh për gjetjen e jetës në planetë të huaj së bashku me studiuesit e universiteteve kryesore. Qendra e sapoformuar Shkenca për ... Read More

Enca arrin dy milionë ndjekës në Instagram

12/02/2019

Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, ka pak kohë që lansoi këngën e saj më të re “Balad”. Ky projekt muzikor u prit mirë nga ... Read More

Facebook feston përvjetorin e pesëmbëdhjetë

04/02/2019

Pesëmbëdhjetë vjet më parë, Mark Zuckerberg lansoi Facebook. “Në vetëm 15 vjet, Facebook ka revolucionuar mënyrën se si konsumatorët jo vetëm krijojnë dhe ndajnë të ... Read More

Modelet e reja iPad pritet të lansohen në gjysmën e parë të këtij viti

17/01/2019

Në fillim të vitit 2019, Apple lansoi një iPad të ri të nivelit të ultë, që kishte tipare pak të vjetëruara. Megjithatë duke marrë parasysh ... Read More

Tyga publikon videoklipin e ri “Floss in the Bank”

16/01/2019

Vetëm një ditë pasi lansoi këngën, Tyga ka goditur me videoklip të po të njëjtës këngë. “Floss in the Bank” është kënga që vjen me ... Read More

2Po2 paralajmëron projektin e ri pas hitit “Vida”

11/01/2019

Hip hop ylli, 2Po2, ka paralajmëruar projektin e ri të tij. Vetëm pak kohë më parë ai lansoi projektin “Vida”. Dhe, nuk ka vonuar shumë ... Read More