Tag: lansuar

Honor Band 5 mund të lansohet së bashku me Honor 9X

07/07/2019

Honor Band 4 është lansuar në shtator të vitit të kaluar dhe së shpejti mund të bëhet me pasardhës i cili do të mund të ... Read More

Shkurte Fejza publikon këngën “Rrushja”

21/06/2019

16:43 | 06/21/2019 Shkurte Fejza ka lansuar projektin e ri muzikor. Shkurte Fejza ka publikuar këngën e saj më të re, të cilës ia shoqëroi ... Read More

Galaxy S10 dhe S10+ shfaqen online në një variant të ri, Cardinal Red

05/06/2019

Duke u lansuar tre muaj më parë në 70 shtete, seria e Galaxy S10 e Samsung ka marrë disa vlerësime shumë të mira. Në fillim, ... Read More

Apple lanson një ‘iPod touch’ të ri me karakteristika të përmirësuara

29/05/2019

Kompania teknologjike ‘Apple’ ka lansuar një ‘iPod touch’ të ri të martën, duke filluar me një çmim prej më shumë se 240 eurosh. Pajisja nga ... Read More

17 këmbësorë kanë vdekur në komunikacion nga fillimi i këtij viti

24/05/2019

Policia e Kosovës ditë më parë ka lansuar fushatën vetëdijësuese “Të gjithë jemi këmbësorë”. Qëllimi i kësaj fushate është sensibilizimi i këmbësorëve për rrezikun në ... Read More

Fotoaparati 102 megapikselësh i Fujifilm do të kushtoj 10 mijë dollarë

23/05/2019

Fujifilm ka lansuar modelin e ri të fotoaparateve GFX 100. Përveç rezolucionit të lartë, GFX 100 ka disa specifika serioze. Vetë sensori vjen me ndriçim, ... Read More

Përse Apple po kërkon përdoruesit t’ua dorëzojnë ‘iPhone’-t e përdorur për më shumë se 3 vite

10/05/2019

Apple ka lansuar një fushatë të re për t’ju bërë të tregtoni iPhone tuaj të vjetër me Apple, gjatë kohës që ju kaloni në një ... Read More

“Sekret i bukur” vjen nga Noizy dhe DJ A-Boom

27/04/2019

Noizy sapo ka publikuar këngën e re. Noizy sapo ka lansuar projektin e ri me titull “Sekret i bukur”, shkruan lajmi.net. Reperi këtë këngë e ... Read More

“Maraz”, thotë Anxhela Peristeri në projektin e ri

26/04/2019

Anxhela Peristeri sapo ka lansuar projektin e saj të ri. Anxhela Peristeri ka publikuar projektin e ri me titull “Maraz”, të cilin e solli të ... Read More

Si ta aktivizoni modalitetin e errët të ‘Google Chrome’ në ‘Windows 10’

26/04/2019

‘Chrome 74’ është lansuar zyrtarisht tashmë për sistemet operative Windows, Mac dhe Linux, me mundësinë e modalitetit të errët. Chrome automatikisht do të kthejë modalitetin ... Read More

Publikohet kënga “Djalë dukat” nga Lumi B dhe Skerdi

23/04/2019

Lumi B dhe Skerdi e kanë lansuar projektin e ri muzikor. Dy emrat e njohur dhe të suksesshëm të estradës shqiptare, Lumi B dhe Skerdi, ... Read More

“Before I Let Go” lansohet nga Beyonce

19/04/2019

Beyonce, ka lansuar edhe një projekt të ri për adhuruesit e saj. “Before I Let Go” është projekti më i ri nga Beyonce që i ... Read More