Tag: larg

Protesta e opozitës në Tiranë: Ambasada e ShBA-së u bën thirrje protestuesve të qëndrojnë larg dhunës

25/05/2019

Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje pjesëmarrësve në protestën e sotme që të qëndrojnë larg dhunës. “Shtetet e Bashkuara respektojnë të drejtën demokratike ... Read More

Ylli i Man Utd përfundon te Brightoni

05/05/2019

23:17 | 5 Maj 2019 23:17 | 5 Maj 2019 Juan Mata duket se do të mbetet pjesë e Premier Ligës, por larg Manchester Unitedit. ... Read More

Zbulohet dizajni i iPhone 11 Max (Foto)

04/05/2019

Apple është ende pesë muaj larg zbulimit të pasardhësit të iPhone XS dhe iPhone XS Max, por pëshpëritjet nga brenda kompanisë sugjerojnë se dizajni për ... Read More

Fotografi ekskluzive të dizajnit final të ‘iPhone 11 Max’

29/04/2019

Megjithëse 5 muaj gjithsej larg eventit të shtatorit, një analist teknologjik ka arritur të marrë disa pamje ekskluzive të modelit ‘iPhone 11 Max’.Sipas Ming-Chi Kuo, ... Read More

Gjira tregon vështirësitë e të jetuarit larg: E huaj në mërgatë, e huaj në vendlindje

26/04/2019

Gjira tregon vështirësitë e të jetuarit larg: E huaj në mërgatë, e huaj në vendlindje Jetesa e Gjirës mes dy shtetesh duket se i ka ... Read More

Ishulli i gjarpërinjve në Brazil, ku helmi të vret në mënyrën më të keqe

21/04/2019

Në Brazil, 33 kilometra larg qytetit të Sao Paulos gjendët një vend që quhet ‘Ishulli i Gjarpërinjve’. Ky ishull është i frikshëm dhe besohet se ... Read More

76ers, Bucks dhe Rockets një fitore larg avancimit, vazhdon lufta mes Spurs dhe Nuggets

21/04/2019

76ers, Bucks dhe Rockets një fitore larg avancimit, vazhdon lufta mes Spurs dhe Nuggets Garat e ‘Play Off’ po vazhdojnë të dhurojnë spektakël në ligën ... Read More

I huaj apo shqiptar? Besa tregon se si do e marrë bashkëshortin

20/04/2019

Besa Kokëdhima është ndër të paktat artiste që jetën private e mban larg vëmendjes së medieve. Besa Kokëdhima përveç jetës profesionale nuk komentohet shumë për ... Read More

Marrja e patentë shoferit me pagesë, një nga arsyet e aksidenteve

20/04/2019

Jo më larg se një javë kanë mbetur të vdekur dy persona dhe gjashtë të tjerë kanë marrë lëndime në një aksident komunikacioni, i cili ... Read More

Sasia e duhur e ushqimit, është aq sa shuplaka e dorës suaj

18/04/2019

Tashmë është e kuptueshme, se duhet qëndruar larg nga ushqimet e pashëndetshme dhe adoptuar dietën, nga gjësendet e shëndetshme. Por, në çfarë sasie duhet të ... Read More

Befason reperi shqiptar: Zot më mbaj larg mikrofonit se jam gati me hy në gjynah

15/04/2019

Befason reperi shqiptar: Zot më mbaj larg mikrofonit se jam gati me hy në gjynah Reperi i njohur shqiptar ka habitur të gjithë me një ... Read More

Apple spekulohet se po punon edhe në dy iPhone OLED, me kamera të trefishta

09/04/2019

Ne jemi ende muaj larg zbulimit zyrtar të linjës së ardhshme të iPhone të Apple, por shumica e thashethemeve dhe raporteve të hershme kanë treguar ... Read More