Tag: largimit

“Guardiola nuk e fiton Championsin, sepse nuk e ka Messin”

18/04/2019

Ruud Gullit beson se di arsyet pse Pep Guardiola po dështon të fitojë Ligën e Kampionëve, që pas largimit nga Barcelona. Trajneri spanjoll e ka ... Read More

KMDLNJ: SBASHK nuk kishte arsye ta braktisë takimin para kohe

15/04/2019

KMDLNJ përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj largimit të përfaqësuesve të SBASHK-ut para kohës nga takimi, ku po diskutohej për të gjetur një ... Read More

Këshilltari i Haradinajt: Kompanitë në Kosovë po ankohen se nuk ka njerëz të përgatitur për t’i mbushur vendet e lira të punës (Video)

11/04/2019

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Eroll Belegu ka thënë se çështja e largimit të të rinjëve nga Kosova është duke u ekzagjeruar. Belegu, në “Dossier D” ... Read More

Skivi publikon këngën e re “Panika”

10/04/2019

16:39 | 04/10/2019 Reperi shqiptar, Skivi ka lansuar projektin e ri muzikor. Pas largimit nga grupi “BabaStars”, në të cilin ishte prej vitesh Skivi ka ... Read More

Gazeta e madhe franceze: Mbappe na thotë lamtumirë më 2020

27/03/2019

Gazeta franceze “Le Parisien”, e ka konfirmuar mundësinë e largimit të Kylian Mbappes nga Paris Saint-Germaini dhe se Real Madridi do ta transferojë atë.Sipas të ... Read More

Velina e re e ‘Xing me Ermalin’ rrëzohet në mes të skenës

25/03/2019

Pas largimit të bujshëm të Kejvina Kthellës nga ‘Xing me Ermalin’, mbrëmjen e djeshme u prezantua velina e re e emisionit, modelja Belinda Dragoti.Belinda tërhoqi ... Read More

Pas prezantimit Ermali i bën një pyetje “filozofike” velinës joshëse

24/03/2019

Pas largimit të Kejvina Kthellës , “Xing me Ermalin” mbeti pa velinë. Por pas dy javësh audicione dhe aplikimeve të shumta duket se më në ... Read More

Rivaldo tregon zëvendësuesin ideal të Ronaldos në Madrid

23/03/2019

Rivaldo ka analizuar situatën te Real Madridi, pas largimit të Cristiano Ronaldos.Legjenda e Brazilit thotë se Los Blancos duhet të fokusohen patjetër në nënshkrimin e ... Read More

Dries Mertens mund të përfundojë në Kinë

26/02/2019

Pas largimit të Marek Hamsik, tani me gjasë radhën e ka  Dries Mertens  cili mund të shkojë në Kinë.   Sipas Calciomercato.com, disa klube nga ... Read More

Zyrtare: Donjet Shkodra karrierën e vazhdon në Kazakistan

24/02/2019

Donjet Shkodra është bërë me skuadër të re dhe karrierën do ta vazhdoj në Kazakistan. Mesfushori nga Kosova pas largimit nga skuadra shqiptare Kukësi ka ... Read More

Zyrtare: Herolind Shala bëhet me skuadër të re, nënshkruan me pesë herë kampionin norvegjez Valerenga

11/02/2019

Herolind Shala është bërë me skuadër të re pas largimit nga IF Star. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës ka nënshkruar me skuadrën e famshme norvegjeze ... Read More

Alvaro Morata do të debutojë në Wanda Metropolitano kundër Real Madridit – a do të festojë nëse shënon?

29/01/2019

Alvaro Morata do të kalojë 18 muajt e ardhshëm në huazim te Atletico Madridii, pas largimit nga Chelsea të hënën, ndërsa ndeshja e tij e ... Read More