Tag: larguar

Pensionohet Dimitar Berbatov

19/09/2019

17:37 | 09/19/2019 Futbollit i është larguar sot edhe një tjetër ‘diamant’. Ylli bullgar, Dimitar Berbatov, është pensionuar nga karriera e tij prej futbollisti profesionist, ... Read More

Instagram ua mundëson përdoruesve të raportojnë informatat e rrejshme

20/08/2019

Deri më tani, Instagram nuk ka bërë asgjë për të larguar informatat e rrejshme, ndërsa tani e ka bërë një hap të rëndësishëm edhe pse ... Read More

Gerrard: U largova nga Anfield, nuk munda ta përballojë fundin e ndeshjes

09/05/2019

22:14 | 9 Maj 2019 22:14 | 9 Maj 2019 Steven Gerrard ka pranuar se është larguar nga ‘Anfield Road’ para përfundimit të ndeshjes Liverpool ... Read More

Facebook-u bllokon disa figura të njohura politike dhe gazetarë

04/05/2019

Facebook-u është duke i larguar nga rrjeti social disa figura të shquara politike, që i konsideron si “individë të rrezikshëm”. Rrjeti social akuzon Alex Jonesin, ... Read More

Facebook ndalon personalitetet ekstremiste si Alex Jones, prej përdorimit të platformës

03/05/2019

Facebook ka larguar një numër të personaliteteve të njohura ekstremiste nga rrjeti social, si dhe nga Instagram, siç raportohet nga The Verge. Ndër ata që ... Read More

Vrasja e trefishtë në Dardani, largohen nga vendi i ngjarjes tre trupat e pajetë (Foto)

22/04/2019

Ekipet e Mjekësisë Ligjore  kanë larguar trupat e tre personave që sot kanë mbetur të vrarë në Prishtinë, më saktësisht në lagjen Dardania, transmeton Telegrafi. ... Read More

Ashpërsohet gara për Eriksen, tani e kërkon edhe Bayerni

20/04/2019

Christian Eriksen është emri më i përfolur për t’u larguar nga Tottenham Hotspur në fund të sezonit. Bayern Munich i janë bashkuar garës për të ... Read More

Angelina Jolie heq zyrtarisht mbiemrin Pitt

16/04/2019

Emri ligjor i Angelina Jolie dhe ai i skenës tani e tutje janë një. 43-vjeçarja ka larguar mbiemrin “Pitt” teksa po divorcohet nga bashkëshorti Brad ... Read More

Zhduket një femër në Viti

09/04/2019

Një person në Viti, babai i një vajze, ka raportuar se e njëjta është larguar nga shtëpia dhe nuk dihet vendndodhja e saj. Lidhur me ... Read More

Emigrantët u larguan nga kampi i improvizuar

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T15:20:45+02:00 Është stabilizuar gjendja në kampin e improvizuar të emigrantëve në jug të Greqisë. Janë larguar edhe 60 emigrantët e fundit që për tre ... Read More

QKUK largon nga puna punëtoren e arrestuar për marrje ryshfeti

02/04/2019

Drejtoria e Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës ka njoftuar se ka larguar nga puna punëtoren e arrestuar sot nga Policia, pasi e njëjta ishte ... Read More

Bale e do transferimin te gjiganti i Premierligës

02/04/2019

Gareth Bale është duke i bërë gati valixhet për tu larguar nga Real Madrid. Zinedine Zidane nuk llogaritë më në shërbimet e Gareth Bale, andaj ... Read More