Tag: Lazio

Formacionet zyrtare: Lazio – Genoa

29/09/2019

Lazio synon tri pikët në ndeshjen e radhës në Serie A, në ndeshjen që luan para tifozëve të vet, raporton lajmi.net. Genoa do të jetë ... Read More

Lazio e mund Milanin në ‘San Siro’, kalon në finale të Kupës së Italisë

24/04/2019

Lazio e mund Milanin në ‘San Siro’, kalon në finale të Kupës së Italisë Lazio është skuadra e parë që siguron kalimin në finale të ... Read More

Formacionet zyrtare: Milan – Lazio

24/04/2019

Milan dhe Lazio do të kërkojnë kalimin në finale të Kupës së Italisë. Ndeshja e parë e zhvilluar në Olimpico, ka përfunduar barazim pa gola, ... Read More

Interi i pafuqishëm ndaj Lazios

31/03/2019

Lazio e ka mposhtur 1-0 Interin në “Giuseppe Meazza”.Pa një sulmues qendror, me Lautaro Martinezin dhe Mauro Icardit jashtë për këtë ndeshje, Interi nuk ia ... Read More

Monchi i larguari i radhës nga Roma, spanjolli do t’i bashkohet Arsenalit

08/03/2019

Ka filluar spastrimi tek skuadra e famshme italiane Roma. Pas dy humbjeve të rënda 3-0 nga Lazio në kampionat si dhe 3-1 nga Porto në ... Read More

Lazio fiton derbin kryeqytetas ndaj Romës

02/03/2019

Me rezultat 3-0, Lazio e ka fituar atë që njihet si Derby della Capitale kundër Romës, në ndeshjen e javës së 26-të në Serie A. ... Read More

Lazio dhe Milani barazojnë, finalisti vendoset në San Siro

26/02/2019

Lazio dhe Milani kanë barazuar (0-0) në San Siro në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë. Një ndeshje që sa i përket ... Read More

Lazio mbetet ekipi i vetëm italian që lufton në tri fronte për trofe

01/02/2019

Lazio tani është klubi i vetëm italian që do të luajë në tri fronte, pasi arritën në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Klubi kryeqytetas preku ... Read More

Lazio eliminon Interin falë heroizmave të Strakoshës në penalti, përballet me Milanin në gjysmëfinale të Kupës

01/02/2019

Lazio ka eliminuar Interin në mes të Giuseppe Meazzas pas trillerit të penaltive ku heroik u tregua Thomas Strakosha me dy penalti të ndalura. Koha ... Read More

Inter dhe Lazio në kërkim të gjysmëfinales në Kupën e Italisë, formacionet zyrtare

31/01/2019

Inter dhe Lazio do ta zhvillojnë ndeshjen e fundit çerekfinale në Kupën e Italisë. Dy skuadrat që këtë edicion po luftojnë për një pozitë që ... Read More

Lëndohet Bonucci, mbrojtësi italian do t’i mungojë në gjashtë ndeshje Juventusit

28/01/2019

Juventusi ka arritur të marrë një fitore tejet të rëndësishme në udhëtim te Lazio 1-2. Por kampionët në fuqi të Italisë kanë humbur mbrojtësin Leonardo ... Read More

Riza Durmishi: 2018 – viti më i keq në karrierën time, kam luajtur me ndihmën e barnave kundër dhimbjes

06/01/2019

Mbrojtësi i krahut te Lazio, Riza Durmishi, ka pranuar se viti 2018 ka qenë viti më i keq në karrierën e tij. Futbollisti që e ... Read More