Tag: legjenda

Legjenda e Barcelonës infektohet me koronavirus, ja si është gjendja e tij

25/07/2020

Xavi Hernandez, legjenda e kombëtares spanjolle dhe Barcelonës, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmi është konfirmuar vetë nga spanjolli, aktualisht trajner i Al Sadd në ... Read More

Dëshironi fizik si të Ronaldos, ky është sekreti ?

04/10/2019

Legjenda portugeze, i cili i mbush 35 vjet në muajin shkurt, e ka mbajtur veten në top formë fizike përgjatë karrierës së tij mbresëlënëse. Si ... Read More

Berbatov ka një këshillë për Man Utd: Këtë lojtar duhet ta transferoni

27/04/2019

Legjenda bullgare e futbollit, Dimitar Berbatov, ka dhënë një këshillë për ish skuadrën e tij, Manchester United. Në prag të afatit kalimtar të verës, lojtari ... Read More

Legjenda e Chelsea ka një këshillë për skuadrën: ‘Largojeni Higuain, afrojeni Icardin’

12/04/2019

Legjenda e Chelsea ka një këshillë për skuadrën: ‘Largojeni Higuain, afrojeni Icardin’ Duket se Gonzalo Higuain nuk ka bindur me paraqitjet e tij tek skuadra ... Read More

Legjenda e Man Utd befason me komentet e tij për Van Dijk

05/04/2019

Legjenda e Manchester United, Gary Neville,  ka befasuar me komentet e tij të fundit për Virgil Van Dijk. Ish mbrojtësi i Man United shpeshherë ka ... Read More

Pele dërgohet me urgjencë në spital derisa po qëndronte në Paris

03/04/2019

Legjenda braziliane, Pele, është shtrirë me urgjencë në spital në Paris. Radioja RMC Sport thotë se ish kampioni i botës me Brazilin ka pasur një ... Read More

Ali si Tysoni, e kafshon kundërshtarin në ring, përjashtohet

31/03/2019

Boksieri anglez, Kash Ali, i inspiruar nga legjenda Mike Tyson. Në përballjen me kundërshtarin e tij nga Liverpooli David Price në një duel për peshat ... Read More

Suker: Kosova, “Brazili i vogël”

29/03/2019

Legjenda e futbollit kroat dhe atij botëror, Davor Suker, aktualisht kryetar i Federatës së Futbollit të Kroacisë, ka folur për gjasat e Kombëtares së Kosovës ... Read More

Maradona për Messin dhe bashkëlojtarët e tij: Ky ekip s’e meriton fanellën e Argjentinës

24/03/2019

Legjenda dhe fituesi i Kupës së Botës me Argjentinën, Diego Maradona e ka kritikuar ashpër Kombëtaren Albiceleste, pasi humbjes 3:1 kundër Venezuelës në një ndeshje ... Read More

Gerrardi shënon një supergol në ndeshjen kundër legjendave të Milanit

23/03/2019

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard, shkëlqeu në ndeshjen kundër legjendave të Milanit, e cila përfundoi me rezultat 3:2 në favor të anglezëve, në “Anfield”.Steven Gerrard ... Read More

Kareem Abdul Jabbar mblodhi tre milionë dollarë pasi shiti unazat e kampionit dhe trofetë tjerë të fituar në NBA

04/03/2019

Legjenda e NBA-s, Kareem Abdul Jabbar ka grumbulluar rreth rreth tre milionë dollarë për qëllime humanitare duke shitur 234 memoare. Jabar do të përdorë paratë ... Read More

Legjenda e Fiorentinës, Antognoni: Chiesa është Bale i ri

01/03/2019

Drejtori i Fiorentinas dhe legjenda e klubit, Giancarlo Antognoni, e ka krahasuar të riun italian Federico Chiesa me Gareth Bale. Mesfushori është vetëm 21 vjeç, ... Read More