Tag: legjendë

Përse duhet të pini qumësht të ngrohtë para gjumit

11/07/2019

Legjendë urbane apo vërtetë se pirja e një filxhani me qumësht të ngrohtë të ndihmon që të flini gjumë? Shkenca prapa besimit se kjo pije ... Read More

Thiem mposht Federerin dhe fiton titullin në Indian Wells

18/03/2019

Dominic Thiem triumfon në finalen e Indian Wells, duke mposhtur një legjendë të tenisit, si Roger Federer. Tenisti austriak fitoi me rezultat 2-1 në sete ... Read More

Vin Dijk: Dua të bëhem legjendë e Liverpoolit

21/02/2019

Mbrojtësi holandez, Virgil van Dijk dëshiron të mbahet në mend si një legjendë e klubit anglez, Liverpoolit. Ju mund të përdorni superlativa të shumta për ... Read More

Në Serbi i përkulen të madhit Fadil Vokrri: Legjendë që pati kualitete të çmendura, faleminderit dhe u prehsh në paqe

09/06/2018

Fadil Vokrri është i pakontestueshëm si legjendë e futbollit shqiptar të Kosovës, por tri vitet e kaluara të tij te Partizani i Beogradit, nuk kanë ... Read More

Nuk është e drejtë – LeBron James komenton në nota të larta golin akrobatik të CR7

04/04/2018

Nga një legjendë te tjetra – LeBron James nuk ka mundur të përmbahet pas golit të Cristiano Ronaldos. Superylli i basketbollit ka postuar foton e ... Read More