Tag: legjendë

Përse duhet të pini qumësht të ngrohtë para gjumit

11/07/2019

Legjendë urbane apo vërtetë se pirja e një filxhani me qumësht të ngrohtë të ndihmon që të flini gjumë? Shkenca prapa besimit se kjo pije ... Read More

Thiem mposht Federerin dhe fiton titullin në Indian Wells

18/03/2019

Dominic Thiem triumfon në finalen e Indian Wells, duke mposhtur një legjendë të tenisit, si Roger Federer. Tenisti austriak fitoi me rezultat 2-1 në sete ... Read More

Vin Dijk: Dua të bëhem legjendë e Liverpoolit

21/02/2019

Mbrojtësi holandez, Virgil van Dijk dëshiron të mbahet në mend si një legjendë e klubit anglez, Liverpoolit. Ju mund të përdorni superlativa të shumta për ... Read More