Tag: lehtë

12 mënyra për të rënë në peshë pas moshës 40-vjeçare

24/06/2019

Nëse jeni mbi 40 vjeç, mund ta keni vënë re se është më e lehtë për të shtuar në peshë sesa për të humbur.Ndryshimet në ... Read More

Instagram e bën më të lehtë rikuperimin e llogarive të vjedhura

18/06/2019

Instagram tha se është duke testuar veçori të reja të cilat e bëjnë më të lehtë për njerëzit që duan të rifitojnë aksesin në një ... Read More

Ju bien flokët, ju mpihen duart apo keni ngërçe në stomak, lexo çka po ndodh me trupin tënd

10/06/2019

Mënyra e sotme e ushqimit lehtë mund të çojë deri në mungesën e vitaminave në organizëm, qoftë të mos hani sasi të mjaftueshme të artikujve ... Read More

Këto janë ushqimet që mposhtin kolesterolin

09/06/2019

Ushqime të ndryshme ulin kolesterolin në mënyra të ndryshme. Tërshëra: Një hap i parë i lehtë për të ulur kolesterolin është të hani një tas ... Read More

Zhdukjet më intriguese në histori

07/06/2019

Nuk është e lehtë të zhdukesh plotësisht pa një gjurmë, por historia tregon se kjo mund të ndodhë – madje edhe në një ushtri prej ... Read More

Drenicasi i verbër, lexues entuziast i Kur’anit

20/05/2019

Teksa gishtërinjtë e tij lëvizin lehtë mbi fletët e librit të tij të preferuar, formimi i shkronjave të të cilët është përdorur sistemi gjashtë pikash, ... Read More

Ushqimi natyral që ju ndihmon ta arrini peshën e përsosur në afat rekord

20/05/2019

Humbja e kilogramëve nuk është gjë e lehtë, dhe shumica prej nesh kemi tendenca t’i harrojmë produktet esenciale ushqimore të cilat na ndihmojnë t’i realizojmë ... Read More

Pochettino, trajner i skuadrës më të madhe italiane

11/05/2019

8:48 | 11 Maj 2019 08:48 | 11 Maj 2019 Mauricio Pochettino shumë lehtë karrierën mund ta vazhdojë në Serie A, nëse vendos të largohet ... Read More

Van Dijk paralajmëron shokët e skuadrës për ndeshjen ndaj Huddersfield

25/04/2019

Qendër mbrojtësi i Liverpool, Virgil Van Dijk, nuk e sheh si të lehtë ndeshjen e radhës, të cilën Liverpool e luan ndaj Huddersfield Town. Skuadra ... Read More

Keni pësuar sulm në zemër dhe dëshironi të bëheni më të kujdesshëm? Ndiqni këto dy këshilla

24/04/2019

Është lehtë të bini viktimë e shprehive të këqija të ushqimit kur keni një stil të ngarkuar të jetesës. Megjithatë, shmangia e mëngjesit dhe konsumimi ... Read More

Këto emocione në mënyrë të pashmangshme zbulojnë depresionin

24/04/2019

Çdo ditë ne ballafaqohemi me situata të panumërta që lehtë mund të na largojnë nga rruga dhe ta bëjë jetën tonë shumë depresive dhe stresuese. ... Read More

KB Prishtina e fiton lehtësisht sfidën e parë kundër KB Bashkimit

23/04/2019

KB Prishtina ka shënuar fitore të lehtë ndaj KB Bashkimit në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Play Offit në basketbollin e Kosovës. Kryeqytetasit kanë arritur ... Read More