Tag: lejon

Te flokët ekziston një “spiun” molekular që zbulon skizofreninë

09/11/2019

Te flokët ekziston një ”spiun” molekular që lejon të zbulohet skizofrenia edhe para shfaqjes së halucinacioneve.Është enzima Mpst, prania e të ciles në nivele të ... Read More

Instagram prezanton aftësinë e shtimit të teksteve të këngëve në Instagram Stories

07/06/2019

Instagram ka prezantuar në heshtje një aftësi të re që lejon përdoruesit të shtojnë tekstet kur ata ndajnë këngët në Storiet e tyre, duke përdorur ... Read More

Ngrirja e embrioneve: Cili është qëllimi dhe deri në sa vite mund të mbahen të ngrira

05/06/2019

Ngrirja e embrionit është një procedurë që u lejon njerëzve të ruajnë embrionet për përdorim të mëvonshëm. Një person gjithashtu mund të ngrirë vezë, të ... Read More

Prishtina nuk lejon befasinë, ‘shkatërron’ Rahovecin në ndeshjen e parë finale

02/05/2019

Prishtina nuk lejon befasinë, ‘shkatërron’ Rahovecin në ndeshjen e parë finale Z Mobile Prishtina e ka nisur për mrekulli edhe fazën finale të Superligës së ... Read More

Agjenti i De Ligt nuk e lejon transferimin e tij te Barcelona, ja ekipet e mundshme

01/05/2019

Agjenti i De Ligt nuk e lejon transferimin e tij te Barcelona, ja ekipet e mundshme Agjenti i Matthijs de Ligt, Mino Raiola raportohet se ... Read More

Si të humbasësh pesë kilogram në javë me dietën e orizit dhe të mollës

13/04/2019

Kjo dietë ju lejon të humbni deri në pesë kilogramë në një javë, kështu funksionon dieta e orizit dhe mollës! Një dietë e ulët kalori ... Read More

Etiketat e të ushqyerit, si të dallosh të gabuarat?

31/03/2019

Etiketa e të ushqyerit jep një informacion shumë preciz që lejon të krijosh një ide mbi ushqimin. Zakonisht tregohen vlerat ushqyese për 100 gr produkt ... Read More

Spitaleve të Kosovës u ndalohet reklamimi për fekondimin ‘In Vitro’

16/03/2019

Ndonëse përmes një udhëzimi administrativ, Ministria e Shëndetësisë në Kosovë lejon frytnimin e asistuar mjekësor (In Vitro), spitaleve që ofrojnë këtë shërbim u mohohet e ... Read More

Nëse nuk kalon buxheti s’ka para as për organizimin e zgjedhjeve

30/01/2019

Ministri i Financave, Bedri Hamza ka thënë para deputetëve se ligji e lejon që muajin e parë të shfrytëzohet buxheti, por për muajt vijues duhet ... Read More