Tag: lëkurës

Si të hiqni strijat njëherë e mirë vetëm me qumësht!

19/06/2019

Strijat, një problem i zakonshëm i lëkurës shfaqen në pjesë të ndryshme të trupit. Ato lidhen me ndryshimet hormonale, mungesën e vlerave ushqyese dhe sasinë ... Read More

Ja si ta kuptoni nëse nishani që keni është normal apo kancer lëkure

13/06/2019

Një ndër simptomat e para të kancerit të lëkurës janë nishanet apo gungat në lëkurë. Nëse keni vërejtur një të tillë në trupin tuaj apo ... Read More

A janë të rrezikshme lythat në organet gjenitale gjatë shtatzënisë?

12/06/2019

Lythat gjenitale janë puçrra të lëkurës të madhësisë dhe formave të ndryshme, por të cilat shfaqen për shkak të infeksionit me virusin HPV, të ashtuquajtur ... Read More

Si ta ndalni sulmin e panikut

11/05/2019

Kur i vëreni simptomat e sulmit të panikut (dhimbje gjoksi, skuqje të lëkurës, rrahje të shpejta të zemrës dhe vështirësi në frymëmarrje), shumë lehtë do ... Read More

Nga lëngu i kockave deri tek hudhra; këto janë ushqimet që riparojnë ADN-në dhe nxisin bukurinë

15/04/2019

Kolagjeni i jep lëkurës butësinë, elasticitetin dhe është një nga komponentët kryesorë në riparimin e lëkurës së plagosur.Pluhurat e kolagjenit, shtojcat dhe kremrat me këtë ... Read More

“Pasqyra e Shëndetit” – E shtunë 16.40 me Arta Sefadini

13/04/2019

S A 2019-04-13T14:03:26+02:00 Psorijaza është një sëmundje kronike e lëkurës që paraqitet me njolla të cilat mund të përfshijnë sipërfaqe të mëdha të lëkurës. Dr. ... Read More

A e dini cili tretman i fytyrës është bindshëm më i kërkuar gjatë disa viteve të fundit?

04/11/2018

Ja përse mezoterapia e fytyrës është e padhembshme dhe plotësisht metodë e sigurt e rinimit të lëkurës së fytyrës, e cila jep rezultate të pabesueshme ... Read More

Aplikacioni që skanon lëkurën për të zbuluar kancerin

05/10/2018

A mund të zbuloni rrezikun nga kanceri i lëkurës përmes një fotoje? Aplikacioni i ri i smartfonëve analizon fotot e nishaneve dhe mat rrezikun që ... Read More