Tag: lëndim

Ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta larguar dhimbjen e nyejve

16/09/2019

Dhimbja e nyejve mund të shkaktohet nga ndonjë lëndim i fundit sportiv ose mund të ndërlidhet edhe me sëmundjen e artritit. Nëse vuani nga dhimbja ... Read More

Werder Bremen në alarm, ja çfarë ka ndodhur sot me Rashicën

01/05/2019

Ylli i Werder Bremen, Milot Rashica ka pësuar një lëndim gjatë seancës stërvitore të së mërkurës. Rashica nuk kishte mundësi as të kryente deri në ... Read More

Ylli i Man Utd humb garat e  Kupës së Afrikës, pëson lëndim të rëndë

29/04/2019

Qendër mbrojtësi i Manchester United, Eric Bailly, ka pësuar një lëndim të rëndë, i cili duket se do t’ia humb garat e Kupës së Afrikës. ... Read More

Pas Kane, Pochettino konfirmon edhe një mungesë për ndeshjen ndaj Ajax

22/04/2019

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, ka konfirmuar edhe një tjetër lëndim tek skuadra londineze. Para ndeshjes kundër Ajax, të cilën Spurs e luajnë në ... Read More

Emery tregon se kur do të kthehet Ramsey

19/04/2019

Mesfushori i Arsenal, Aaron Ramsey, ka pësuar mbrëmë një lëndim në ndeshjen e Ligës së Evropës, kundër Napolit. Ramsey do të largohet nga Arsenal në ... Read More

Ramos i lënduar, ja sa do t’i mungojë Real Madridit

12/04/2019

Kapiteni i Real Madrid, Sergio Ramos, ka pësuar një lëndim dhe do t’i mungojë skuadrës së Real Madrid në ndeshjet e ardhshme. Ramos ka dëmtuar ... Read More

Busquets: Madhështia e Messit s’na habit më

30/03/2019

Këtë javë u zbulua se Lionel Messi është duke u përballur me një lëndim që prej para Krishtlindjes, por bashkëlojtari i tij, Sergio Busquets, ka ... Read More

Flet Ronaldo pasi u lëndua në ndeshjen kundër Serbisë

26/03/2019

Ylli portugez insiston se është i qetë, përkundër që pësoi lëndim në barazimin e së hënës kundër Serbisë.Cristiano Ronaldo i ka qetësuar tifozët e Juventusit, ... Read More

Sadiku shënon gol pas 15 muajsh dhe shpërthen në lot

17/02/2019

Armando Sadiku pësoi një lëndim të rëndë vitin e kaluar sa ishte pjesë e Levantes. Sulmuesi shqiptar në janar u rikthye nga lëndimi ndërsa skuadra ... Read More

Lëndohet Messi, mund të mungojë në El Clasico ndaj Real Madridit?

02/02/2019

Lionel Messi ka pësuar një lëndim të lehtë ndaj Valencias dhe mund të mungojë në ndeshjen e Copa del Rey ndaj Real Madridit. Barazimi 2-2 ... Read More

Keita pëson dëmtim në kofshë

16/01/2019

Keita Balde Diao ka pësuar një lëndim në kofshën e tij të djathtë në stërvitje. Klubi Nerazzur ka lëshuar një komunikatë për të konfirmuar se ... Read More

Ribery lëndohet gjatë përgatitjeve

10/01/2019

Bayern Munichu ka konfirmuar se Franck Ribery ka pësuar një lëndim në kofshë gjatë përgatitjeve në Doha. Ribery duket se do të qëndrojë për një ... Read More