Tag: lënë

Mësuesit braktisën shkollën, polici u mëson nxënësve matematikë

11/09/2019

Një oficer policie në kufirin e Kenias dhe Etiopisë ka lënë armën e tij për t’i mësuar matematikë nxënësve të klasës së pestë. Ai mori ... Read More

Pse duhet të hani një vakt të vogël pas çdo stërvitje

14/07/2019

Ka arsye të ndryshme për t’i lënë anash ushqimet menjëherë pas një stërvitjeje. Hulumtimet tregojnë se stërvitja – sidomos periudha e gjatë ose intensive e ... Read More

Jetoi në një pemë për dy vite radhazi

29/06/2019

Roger i kishte lëne edhe emra pemëve, njëren prej tyre e kishte quajtur Maria. “Gjithmonë kam ndjer një lidhje me natyrën dhe jam munduar ta ... Read More

Kroos: Kjo është koha kur do të pensionohem nga futbolli

26/06/2019

16:14 | 06/26/2019 Toni Kroos ka lënë të kuptohet se do të përfundojë karrierën te Real Madrid. Mesfushori gjerman ka bërë të qartë se nuk ... Read More

Kështu lutet Tyson Fury para çdo meçi

16/06/2019

21:38 | 16 Qershor 2019 21:38 | 16 Qershor 2019 Tyson Fury e ka lënë prapa të kaluarën depresive të tij dhe tani përveç se ... Read More

Pse Hëna ka dy fytyra?

21/05/2019

Një përplasje e lashtë midis Hënës dhe një planeti xhuxh ka lënë gjysmën e anës së jashtme të sipërfaqes së saj me shumë kratere, thonë ... Read More

Si lexohen shenjat e gishtërinjve?

21/05/2019

Një refren i njohur i kronikave policore është fjalia “personi iku pa lënë gjurmë”. Të gjithë mendojnë se tashmë do të jetë e pamundur të ... Read More

Kryeministri Haradinaj e kalon fundjavën në bregdet

18/05/2019

13:28 | 18 Maj 2019 13:28 | 18 Maj 2019 Kryeministri Haradinaj ka lënë pas angazhimet në punë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zgjedhur ... Read More

Shyhrete Behluli fundjavën e kalon pranë këtyre personave

04/05/2019

13:09 | 4 Maj 2019 13:09 | 4 Maj 2019 Shyhrete Behluli ditën e sotme ka lënë pas angazhimet në profesion. Shyhrete Behluli ka ndarë ... Read More

Në kampanjën e të brendshmeve, Rihanna u ‘jep’ fund kritikave për peshën

01/05/2019

Në kampanjën e të brendshmeve, Rihanna u ‘jep’ fund kritikave për peshën Rihanna ka lënë të gjithë pa tekst me fotografinë që postoi në Instagram. ... Read More

Busquets: Vështirë se dikush do ta bëjë atë që kemi bërë ne

28/04/2019

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, ka lënë anash modestinë pas triumfit të skuadrës së tij në La Liga. Skuadra katalane ka arritur që për vitin ... Read More

Kështu i kalon Diona Fona netët e vona pa gjumë

26/04/2019

Diona Fona mbrëmjen e kaluar ka ngelur pa gjumë. Diona Fona ka lënë të kuptohet se ngel pa gjumë kur është në pritje të publikimit ... Read More