Tag: letër

Katër 4 arsyet kryesore pse njerëzit besojnë tek bestytnitë

16/06/2020

Bestytnitë janë kudo. Nga mesazhet zinxhir që ju kërkojnë “t’i dërgoni këtë letër apo e-mail 10 njerëzve të tjerë, dhe diçka e mirë do të ... Read More

Panik nga koronavirusi, ja çfarë është duke ndodhur në Britaninë e Madhe

13/03/2020

Sa janë të mira furnizimet me letër tualeti? Javën e kaluar një ndër kompanitë në Mbretërinë e Bashkuar ka bërë shitjen e 63 milionë rrotullave ... Read More

Letra e kësaj vjehrre për nusen e saj po habit gjithë botën

25/02/2020

Përshëndetje e dashur. E ke bezdi të të them e dashur? Për këtë po të shkruaj një letër duke të shprehur të gjithë respektin, dashurinë ... Read More

“Fjalët e një dashurie të pakufizuar”/ Zbulohet letra e papublikuar më parë e Princeshë Dianës

31/01/2020

Ish-shërbëtori i Princeshës së ndjerë Diana, Paul Burrel ka publikuar një letër private të saj. Në letrën në fjalë, ajo shkruante për dashurinë që ka ... Read More

Financat e partive politike, shoqëria civile kërkon reagimin e Apostolovës

23/05/2019

Organizatat e shoqërisë civile i janë drejtuar me një letër Nataliya Apostolova, shefe e zyrës së BE-së dhe EUSR në Kosovë, përmes së cilës shprehin ... Read More

Statistikat e tregojnë, Liverpooli nuk e meritoi humbjen 3-0

02/05/2019

Fitorja 3-0 e Barcelonës mbi Liverpool mund të duket bindëse në letër, por ka një numër statistikash që tregojnë se nuk ishte aq e drejtpërdrejtë ... Read More

KDI letër Thaçit e Haradinajt: Mos dakordimi i juaj për takimin e Berlinit, rrezikon pozicionin e Kosovës

26/04/2019

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), i ka dërguar letër të hapur presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, lidhur me takimin e Berlinit. Përmes kësaj ... Read More

Veseli i dërgon letër edhe Parlamentit Evropian dhe vendeve të QUINT-it për krimet serbe në Kosovë (Dokument)

23/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar letër Parlamentit Evropian dhe vendeve të QUINT-it për krimet dhe gjenocidin që Serbia ka kryer ... Read More

Veseli i dërgon letër Kongresit Amerikan për krimet serbe në Kosovë (Dokument)

20/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka dërguar letër Kongresit Amerikan për krimet dhe gjenocidin që Serbia ka kryer në Kosovë gjatë luftës ... Read More

Gjyqtari e ndëshkoi me karton të kuq, futbollisti i ri i shkruan letër emocionuese

13/04/2019

Gjyqtari e ndëshkoi me karton të kuq, futbollisti i ri i shkruan letër emocionuese Futbolli përjetohet shumë nga ata që e praktikojnë në moshë të ... Read More

“Familja dhe Shpresa” letër krerëve të vendit: Mjaft me popullizëm, duam drejtësi për krimet

29/03/2019

Shoqata “Familja dhe Shpresa” nga Klina iu ka dërguar një letër krerëve më të lartë të shtetit ku iu kërkohet që të plotësohet ligji për ... Read More

Në 20-vjetorin e intervenimit të NATO-s në Kosovë, Haradinaj i shkruan letër Stoltenbergut

23/03/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka dërguar një letër Sekretarit të Përgjithshëm të Aleancës Veriatlantike, Jens Stoltenberg. Në letrën e Haradinajt mes tjerash thuhet ... Read More