Tag: Letra

Këshilltari i Veselit: Bota perëndimore përmes Rezolutës do të rikonfirmojë gjenocidin serb në Kosovë

24/04/2019

Avni Bytyqi, këshilltar i kryeparlamentarit Kadri Veseli, ka thënë se letra që i është dërguar nga kryeparlamentari Veseli, Kongresit Amerikan, Parlamentit Evropian dhe të gjitha ... Read More

“Fortesa 2”: Thasë të zinj me letra dhe regjistra nga ndërtesa e tretë e MPB-së janë djegur në “Brest”

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T13:45:28+02:00 Thasë të zinj përplot me letra dhe regjistra nga ndërtesa e tretë e MPB-së janë djegur në lokacionin “Brest” i cili gjendet në ... Read More

Përse na dhemb aq shumë kur pritemi me letër?

20/03/2019

Prerjet nga letra në të vërtetë janë më të këqija seç duken! Mos u brengosni, nuk janë të rrezikshme për jetën, mirëpo e vërteta është ... Read More

Propozimi i Shalës për të mbyllur debatin e taksës ndaj produkteve të Serbisë e Bosnjës

13/02/2019

Letra e fundit që Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dërguar institucioneve të Kosovës, për pezullimin e taksës, po llogaritet si çarja e parë ... Read More

Pas letrës së Amerikës, takohen liderët shtetëror

12/02/2019

Letra e SHBA-ve ku kërkohej pezullimi i menjëhershëm i taksës ndaj Serbisë, ka bërë që liderët e shtetit të mblidhen sonte në një takim. Takimi ... Read More

Letra e Ristiqit dërguar Putinit, përçan serbët e Kosovës

25/12/2018

Lista Serbe vlerësoi sot se letra e Lëvizjes Kombëtare të Serbëve nga Kosova “Atdheu” drejtuar presidentit rus Vladimir Putin, është një përpjekje hipokrite në vetë-promovimin, ... Read More

Thaçi i bindur se lidershipi dhe populli i Kosovës do ta respektojnë mesazhin e presidentit Trump

24/12/2018

Ditë më parë, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka dërguar dy letra, të ngjashme, dy presidentëve – atij të Kosovës, ... Read More

LDK dhe VV i shkruajnë letër BE-së: Ekipi negociator me Serbinë nuk ka mbështetje të gjerë

24/12/2018

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se sot në Zyrën e Bashkimit Evropian në Kosovë, u dorëzua letra e përbashkët e Kryetarit të Grupit Parlamentar ... Read More

Mushkolaj: Washingtoni dhe Brukseli po e duan Hashim Thaçin si lojtarin kryesor në marrëveshje (Video)

20/12/2018

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se letra e Trumpit drejtuar Thaçit ka shtyrë LDK-në të reflektojë sa i përket procesit të dialogut. Ai në “Debat ... Read More

“Fundi i marrëveshjes përfundimtare Kosovë – Serbi është afër” (Video)

20/12/2018

Gazetari Fidan Rama ka thënë se letra e Trump dhe ajo e dërguar nga Bashkimi Evropian kanë qartësuar formatin e bisedimeve. Rama në “Debat Plus” ... Read More

Ibrahimi: Letra e Trumpit vazhdim i përkrahjes amerikane për Kosovën, nuk duhet ta humbim momentumin

20/12/2018

Letra që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump që i ka dërguar presidentit të Kosovës Hashim Thaçi është një sinjal i ... Read More

Hoxhaj: Letra e Trump, dëshmi e mbështetjes së fuqishme për Kosovën

18/12/2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se letra e presidentit amerikan, Donald Trump drejtuar presidentit të Kosovës Hashim Thaçi flet për mbështetjen e madhe ... Read More