Tag: letrës

Alumini në ushqime, rreziku më i madh nga enët e kuzhinës

14/12/2019

Alumini i pranishëm në tabakatë metalike dhe fletët e letrës që përdoren për ruajtjen dhe gatimin e ushqimit mund ”të migrojnë” në ushqim dhe të ... Read More

Gjen letrën në shishe derisa po peshkonte, ajo kishte “lundruar” nëpër Australi për 50 vite

17/07/2019

Peshkatari Pol Elliot ka njoftuar se është duke kërkuar autorit të letrës së vendosur në një shishe, të cilën e ka gjetur në bregun jugor ... Read More

Bardhi për letrën e gjashtë të Ramës: Shpresoj të jetë e fundit, je i pafuqishëm

28/05/2019

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur letrës së gjashtë publike të kryeministrit Edi Rama, duke shpresuar, siç thotë ai, ... Read More

Çarjet e para brenda koalicionit qeverisës, a po shkon vendi drejt zgjedhjeve të reja? (Video)

29/01/2019

Njohësit e çështjeve politike thonë se mospërputhja mes letrës së Kadri Veselit e Ramush Haradinajt, mund të llogaritet edhe si çarja kryesore brenda koalicionit qeverisës. ... Read More

Palmer: Të zbatohet në përpikëri Marrëveshjen e Prespës

19/10/2018

19 Tetor 2018 / 15:16 Pas letrës drejtuar kreut të opozitës, ndihmës sekretari amerikan për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel dërgon në Shkup zëvendësin e ... Read More

Mickoski i përgjigjet Micelit: Marrëveshja është e dëmshme për interesat e kombit tim

17/10/2018

17 Tetor 2018 / 15:44 Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski iu përgjigj letrës së ndihmës sekretarit të SHBA-ve, Ves Miçell. Zyrtari amerikan dje tha se ... Read More