Tag: lëvizjet

Enca tregon kur do të publikohet kënga e saj e re, vëmendja e ndjekësve krejt diku tjetër

14/05/2019

20:18 | 14 Maj 2019 20:18 | 14 Maj 2019 Ndjekësit e Encës e ‘harruan’ projektin e saj të ri duke u fokusuar te lëvizjet ... Read More

Griezmann tek Barca – Icardi tek Atletico

08/04/2019

Atletico Madrid duket se do të kryej dy lëvizjet më të mëdha në afatin kalimtar të verës. Skuadra madrilene duket se do të humb yllin ... Read More

Mbahuni fort para se të shihni këtë kolazh të videove të Dafina Zeqirit

27/03/2019

Dafina tregon ‘inspirimin’ për lëvizjet provokative që bën.Dafina Zeqiri ka postuar një kolazh të disa videove ku ajo dhe artistet më ‘të forta’ botërore bëjnë ... Read More

I lartë apo i thellë? Si e ndryshojnë femrat zërin për t’i joshur meshkujt

31/01/2019

Nga qëndrimi, shikimi, lëvizjet bile edhe deri te thellësia e zërit – në të gjitha këto fusha ndodhin ndryshime kur femrat dhe meshkujt gjenden në ... Read More

Karateja, sporti luftarak që tërheq shumë të rinj në Kosovë

15/01/2019

Është një sport luftarak në të cilin dominojnë lëvizjet e shpejta të trupit. Bëhet fjalë për karatenë, e cila është bërë përditshmëri e Arnit Krasniqit. ... Read More

“Uniformat e mençura” kineze që ndjekin fëmijët në shkollë dhe jashtë saj – prindërit shohin gjithçka përmes pamjeve

28/12/2018

Shkollat në Kinë kanë prezantuar uniformat me GPS për të monitoruar lëvizjet e nxënësve dhe vendndodhjen e tyre. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, të ... Read More

Ju shikon në sy dhe ju gënjen? Këto janë shenjat më të sigurta, të cilat e zbulojnë gënjeshtarin!

05/09/2018

Dikë do ta zbulojnë lëvizjet e trupit shumë më tepër sesa ai dëshiron, madje edhe atëherë kur përpiqet të fshehë diçka. Me ndihmën e lëvizjeve ... Read More

Kalimi ekstrem nëpër litarin mes dy kodrave malore, në lartësinë prej 170 metrave (Video)

11/04/2018

Pamjet e realizuara nga droni, tregojnë lëvizjet e mahnitshme të dy alpinistëve, nëpër litarin e vendosur mes dy kodrave malore. Në lartësinë prej 170 metrave, ... Read More