Tag: lexuar

Vetmia edhe më e rrezikshme se mbipesha

30/06/2019

Padyshim se keni lexuar shumë artikuj që flasin për rrezikun e mbipeshës por edhe vetmisë, mirëpo një studim ka zbuluar se vetmia mund të jetë ... Read More

Sasho Mijallkov dhe Menduh Thaçi dënohen me nga 3 vjet burg

08/03/2019

8 Mars 2019 / 13:01 Është lexuar aktgjykimi për rastin “Titanik 2″, të akuzuarit Sasho Mijallkov dhe Menduh Thaçi janë dënuar me nga 3 vjet ... Read More

Bild zbulon kaosin te Bayerni, Kovac nuk mban stërvitje me disa prej lojtarëve kyç të klubit

18/02/2019

Bild, gazeta më e lexuar gjermane, sjell detajet e dramës më të fundit në Bayern Munich dhe kjo 48 orë para ndeshjes së sezonit për ... Read More

Eric Roberts me rol kryesor në filmin e Blerim Gjocit

16/01/2019

Vetëm katër orë pasi ka lexuar skenarin, familja Roberts ka ftuar regjisorin kosovar Blerim Gjoci që të detajojë më tej ecurinë mbi këtë film. I ... Read More

Përse leximin duhet ta keni prioritet, sipas shkencës

07/01/2019

Më shumë se 25% e amerikanëve të rritur e kanë pranuar se nuk e kanë lexuar as edhe një pjesë të vetme të një libri ... Read More

“Blick” e fut Thaçin në listën e liderëve që pritet të lënë gjurmë në vitin 2019

29/12/2018

Gazeta më e lexuar në Zvicër “Blick“ ka bërë një analizë për sfidat që i presin krerët e shteteve më të fuqishme të botës. Në ... Read More

Thënie inspiruese nga njerëz të suksesshëm

04/12/2018

Lista e mëposhtme është me thënie nga disa prej njerëzve më të suksesshëm në botë. Duke e lexuar listën, shpresojmë se do të motivohen e ... Read More

Sa muskuj vërtet mund t’i shtoni brenda një muaji

27/11/2018

Me siguri se keni lexuar ndonjëherë artikuj ku tregojnë se si yjet e Hollywood-it arrijnë t’i shtojnë më shumë se 10 kilogramë muskuj brenda pak ... Read More

Kërkesa e çuditshme e 24 vjeçarit nga Vlora që po vuan burgun për vrasjen e tetë familjarëve

03/11/2018

I tmerrshmi i Selenicës, Ritvani që vrau tetë kushërinjtë e tij kërkon libra për të lexuar. Nga momenti kur u arrestua ai qëndron në një ... Read More

Si të njohim njё person tё shenjёs sё Akrepit

24/10/2018

Edhe ata njerëz që nuk janë të fiksuar me horoskopin, me siguri që janë kuriozë dhe kanë lexuar për karakteristikat e shenjave. Linda Goodman, astrologia ... Read More

Ushtrimet fizike pa kalkulim të kalorive janë të padobishme

10/05/2018

Shpeshherë kemi dëgjuar dhe lexuar se ushtrimet fizike janë aspekti më i rëndësishëm për humbjen e peshës. Por, studime të shumta vazhdimisht na kanë dëshmuar ... Read More

Flet më në fund LSI: Zgjedhjet një terror, PS një naziste, por Meta mbetet president

27/06/2017

Pas një heshtjeje të lexuar si tronditje nga rezultati zgjedhor, LSI ka reaguar më së fundi, jo më me anë të Metës, por të Petrit ... Read More