Tag: Libertadores

Chelsea po e vëzhgon super talentin brazilian

04/04/2019

Skautët e Chelsea janë parë prezent në ndeshjen e Copa Libertadores, mes Boca Juniors dhe Athletico Paranaense. I riu Bruno Guimaraes ka ndihmuar skuadrën e ... Read More

River Plate 3-1 Boca, notat e lojtarëve

10/12/2018

River Plate e fitoi Copa Libertadores pasi arriti fitore 3-1 (rezultati përfundimtar pas dy ndeshjeve 5-3) në Santiago Bernabeu ndaj Boca Juniors. Golat për Riverin ... Read More

Përfundon drama në Bernabeu, River Plate mposht Bocan dhe fiton Copa Libertadores

09/12/2018

Finalja e dytë e Copa Libertadores mes River Plates dhe Boca Juniros në Santiago Bernabeu ka përfunduar me fitoren 3-1 të Riverit. Pasi ndeshja e ... Read More

“Florentino mos i lejo të largohen”, Icardi-Dybala në Bernabeu: Tifozët në rrjete sociale i kërkojnë Perezit blerjen e tyre

09/12/2018

Finalja e Copa Libertadores mes Boca Juniors dhe River Plates në Santiago Bernabeu ka mbledhur në tribuna shumë lojtarë të skuadrave të mëdha evropiane. Në ... Read More

Sa shumë yje në Bernabeu për finalen River-Boca, por e gjithë vëmendja te Messi

09/12/2018

Finalja e Copa Libertadores mes River Plates dhe Boca Juniors ka mbledhur të gjithë yjet e futbollit në tribunat e Santiago Bernabeut. Kjo është hera ... Read More

River Plate – Boca Juniors, qyteti i Madrid fiton 40 milionë euro nga kjo ndeshje

07/12/2018

Të dielën do të zhvillohet pjesa e dytë e finales të Copa Libertadores dhe qytetit i Madridit po punon jashtë orarit për të siguruar që ... Read More

Caktohen kushtet për tifozeritë, River dhe Boca do të kenë vetëm nga 5000 bileta për tifozët e tyre

01/12/2018

Ndeshja e dytë finale në Copa Libertadores është vendosur të zhvillohet në Santiago Bernabeu. Pasi ndeshja e parë u luajt në shtëpinë e Boca Juniors ... Read More

Zyrtare: Finalja e Copa Libertadores mes Riverit dhe Bocas zhvillohet në Bernabeu

29/11/2018

Finalja kthyese e Copa Libertadores mes River Plates dhe Boca Juniors do të zhvillohet në Madrid. CONMEBOL ka vendosur që gara më e madhe për ... Read More

Zyrtare: River Plate – Boca Juniors, do të zhvillohet mes 8 ose 9 dhjetorit

27/11/2018

Ndeshja e kthimit finale e Copa Libertadores mes River Plate dhe Boca Juniors, do të zhvillohet më 8 ose 9 dhjetor. Ky është vendimi që ... Read More

Zyrtare: Shtyhet përsëri ‘superclasico’ mes River Plate dhe Boca Juniors

25/11/2018

Është shtyrë zyrtarisht ndeshja e dytë finale e Copa Libertadores në mes të dy skuadrave argjentinase, River Plate dhe Boca Juniors. River Plate dhe Boca ... Read More

Përfundon me barazim ndeshja e parë mes Bocas dhe River Plates në Copa Libertadores

11/11/2018

Superklasikja e parë mes Boca Juniorit dhe River Plates në finale të Copa Libertadores përfundoi me rezultat 2-2. Në La Bombonera si gjithmonë kishte një ... Read More

Për herë të parë në histori të Copa Libertadores në finale do të luajnë Boca Juniors – River Plate

01/11/2018

Copa Libertadores për këtë edicion në finale do t’i ketë dy klubet e mëdha argjentinase, Boca Juniors dhe River Plate. Kjo ndodh për herë të ... Read More