Tag: librin

Kjo është forcë, ky njeri i pëlcet 42 kanaçe të birrës me kokë

14/05/2019

Një burrë ka bërë diçka të pazakontë, duke hyrë kështu në Librin e rekordeve botërore ‘Guinness’, transmeton Indeksonline. Muhammad Rashid nga Pakistan ka goditur me ... Read More

Haradinaj nënshkruhet në Librin e Zisë për vdekjen e Dukës së Luksemburgut

03/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është nënshkruar sot në Librin e Zisë që ambasada e Luksemburgut në Prishtinë ka hapur për ndarjen nga jeta të ... Read More

Një vajzë shqiptare personazh kryesor në librin e autores së “50 Shades of Grey”

23/04/2019

Një vajzë shqiptare personazh kryesor në librin e autores së “50 Shades of Grey” Romani i fundit erotik nga autorja e famshme e “50 Shades ... Read More

U fut në ‘Librin Gines’ pasi vendosi 13 persona brenda fluskave të sapunit

12/04/2019

Steven Langley zotëron shtatë rekorde botërore të regjistruara në ‘Librin Gines’. Trembëdhjetëshi doli të ishte një numër me fat për një person nga Karolina e ... Read More

Është pensionuar legjenda e UFC-së, Georges St-Pierre – një prej yjeve më të mëdha të arteve të përziera marciale

26/02/2019

Georges St-Pierre e ka mbyllur librin e tij në UFC pas 17 vitesh karrierë në garën e famshme të arteve të përziera marciale (MMA). Vendimi ... Read More

Historia e dashurisë së Arbana Osmanit me regjisorin e programit të saj

18/02/2019

Nëse do i besonim ligjit të tërheqjes që shpjegohet në librin “Sekreti” të autores Rhonda Byrne, atëherë mund të themi se moderatores së njohur të ... Read More

Shefqet Krasniqi: Kam kërkuar falje për deklaratat ndaj Nënës Terezë (Video)

13/02/2019

Ish imami i Xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka thënë se në librin e tij ka kërkuar falje ndaj komunitetit katolik nëse janë ... Read More

Për gjashtë orë mbollën 66 milionë fidanë, 1.5 milionë vullnetarë shënuan Rekord të Ginisit (Video)

03/02/2019

Shteti qendror i Indisë, Madhya Pradesh ka hyrë në Librin e Rekordeve të Ginisit, pasi 1.5 milionë vullnetarë, mbollën 66 milionë fidanë pemësh për gjashtë ... Read More

Rekordmenja kosovare e ‘Guinness’ rrëfen si arriti te suksesi i përmasave botërore (Video)

02/02/2019

Kosovarja që hyri në Librin e rekordeeve “Guinness”, Arbnora Fejza Idrizi ka rrëfyer në emisionin “Histori Suksesi” në RTV Dukagjini rrugëtimin e saj drejt suksesit ... Read More

“Sëmundjet infektive”, një libër me vlerë për studentë dhe ata që përballen me sëmundjet infektive

04/01/2019

Fjala është për librin shumë cilësor dhe bashkëkohor, i cili u është dedikuar kryesisht studentëve të mjekësisë dhe stomatologjisë, por edhe të gjithë atyre të ... Read More

Hazard pas rekordit: Dua të bëhem legjendë e Chelseat si Lampard, Terry e Drogba

27/12/2018

Eden Hazard ka folur fjalë të mëdha pas vendosjes së emrit të tij në librin e rekordeve të Chelseat.    Ylli belg është bërë lojtari ... Read More

Vajza nga Skenderaj hyn rekord në librin Guinness

15/12/2018

Emri i Kosovës edhe një herë u përmend në librin e famshëm të rekordeve Guinness. Është Arbnora Fejza Idrizi nga komuna e Skënderajit, e cila ... Read More