Tag: Lideri

Basha, në përvjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës: Jemi para të njëjtës sfidë

20/02/2019

Lideri i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha ka përkujtuar 20 shkurtin e vitit 1991, kur shqiptarët rrëzuan bustin e Enver Hoxhës. “Sot përkujtojmë 20 shkurtin ... Read More

Kurti: As dëshmorët ndër varre po u ngritën nuk kanë të drejtë të falin tokën e Kosovës

20/02/2019

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti gjatë konferencës “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë se spektri politik duhet të ... Read More

Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar

11/02/2019

Pesë piktura që thuhet të jenë krijuar nga lideri nazist Adolf Hitler nuk arritën të shiten në një ankand në Gjermani. Shtëpia e ankandit Weidler ... Read More

Prishtina pëson humbje nga skuadra ukrainase Olimpik Donetsk

31/01/2019

Lideri aktual i Superligës së Kosovës, Prishtina po qëndron në Antalya për fazën përgatitore. Kryeqytetasit kanë zhvilluar edhe ndeshjen e tretë miqësore në tokën turke. ... Read More

Kurti, Thaçit: Nëse nuk ndalesh, të presin protesta masive

30/01/2019

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në seancën e parë të Kuvendit për sesionin pranveor, ka adresuar akuza ndaj presidentit Hashim Thaçi, lidhur me dialogun Kosovë-Serbi ... Read More

Mustafa: Qeveria me veprimet e saj ka hapur dyert që të gjithë të kërkojnë rritje të pagave

28/01/2019

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se është dëm i madh kur fëmijët fillojnë të mësohen të humbin mësimin dhe kur ... Read More

Kurti paralajmëron protesta të mëdha, nëse preken kufijtë

27/01/2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka paralajmëruar protesta të mëdha, nëse do të nënshkruhet ndonjë marrëveshje që prekë territorin e Kosovës. “Presidenti Thaçi dhe ... Read More

Drejtori i Samsung personalisht ka kërkuar specifika të fuqishme të kamerave në linjën Galaxy S10

23/01/2019

Sipas një raporti të fundit, duke cituar burime të paidentifikuara të industrisë, lideri de facto i Samsung, Lee Jae-yong, u përfshi personalisht në projektin Galaxy ... Read More

Liverpool – Crystal Palace, formacionet zyrtare

19/01/2019

Lideri aktual i Ligës Premier, Liverpool do të jetë nikoqir i Crystal Palce në javën e 23-të. The Reds do të synojnë të vazhdojnë me ... Read More

Kurti kujton 37 vjetorin e rënies së vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zekës

17/01/2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV),  Albin Kurti ka kujtuar 37 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit, vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe bashkëveprimtarit ... Read More

Prishtina fillon përgatitjet me synim që ta mbajë pozitën e parë në Superligë

07/01/2019

Lideri i Superligës, FC Prishtina, i ka filluar përgatitjet për stinorin pranveror. Skuadra është grumbulluar në stadiumin e 2 Korrikut, ndërsa filloi me seancë stërvitore në ... Read More

Veseli: Të mos merremi me njëri-tjetrin, por të merremi me Serbinë

02/01/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se Kosova në vitin 2018, pavarësisht prej sfidave ... Read More