Tag: lidh

Ajri i ndotur çon në depresion dhe vetëvrasje, sipas një studimi të ri global

19/12/2019

Një studim i fundit global e lidh ajrin e ndotur me depresionin dhe vetëvrasjen. Grimcat e ndotjes, të analizuara në studim, prodhohen nga djegia e ... Read More

Ja arsyeja se pse duhet të ndalet përdorimi i bluetooth-it

28/08/2019

Teknologjia që ne e marrim si të mirë sot lidh gjithçka: nga telefonat inteligjentë dhe orët, përmes celularit dhe frigoriferit tonë, deri te vibratorët. Megjithatë, ... Read More

Këmbësori që u godit nga treni vazhdon mjekimin intensiv në QKUK

21/02/2019

Një këmbësor është goditur nga treni në hyrje të Prishtinës, më saktësisht në rrugën që lidh Fushë Kosovën me kryeqytetin. I riu do të vazhdojë ... Read More

Bllokohet dogana e Trebishtit në Dibër, shkak rrëshqitja e tokës

07/03/2018

7 March 2018 / 10:54 Dogana e Trebishtit që lidh Maqedoninë me Shqipërinë është bllokuar si pasojë e rrëshqitjes së rrugës. Rrëshqitja ka ndodhur në ... Read More