Tag: lidhen

Masazhoni këmbët nëse dëshironi gjumë të rehatshëm

11/07/2019

Ka shumë pika që gjenden në këmbë e të cilat lidhen me pjesë të ndryshme të trupit. Prandaj, nëse i masazhoni këmbët, i gjithë trupi ... Read More

Si të hiqni strijat njëherë e mirë vetëm me qumësht!

19/06/2019

Strijat, një problem i zakonshëm i lëkurës shfaqen në pjesë të ndryshme të trupit. Ato lidhen me ndryshimet hormonale, mungesën e vlerave ushqyese dhe sasinë ... Read More

10 arsye pse nuk ju zë gjumi natën

01/05/2019

Zakonisht këto shkaqe lidhen me gabime që po i bëni gjatë rutinës së përditshmërisë, të cilat jeni në kohë për t`i ndryshuar Vitet e fundit ... Read More

Çfarëdo pajisje më afër se gjatësia e krahut gjatë gjumit mund të shkaktojë kancer dhe infertilitet

01/05/2019

Departamenti i Shëndetësisë i Kalifornisë lëshoi ​​udhëzime duke theksuar rreziqet shëndetësore që lidhen me ekspozimin ndaj rrezatimit të celularit dhe duke inkurajuar publikun e gjerë ... Read More

Çfarë do të thotë nëse keni nevojë vazhdimisht t’i numëroni gjërat rreth vetes – dhe kur kjo mund të bëhet e rrezikshme

26/04/2019

Shumica e njerëzve lidhen për numra të caktuar, mirëpo nuk kanë të gjithë problem shëndetësor Njerëzit të cilët i numërojnë gjërat rreth vetes gjatë gjithë ... Read More

A po largohet De Gea? Man Utd gjen zëvendësuesin e spanjollit

07/04/2019

Lëvizje të papritura po vijnë nga kampi i ‘djajve të kuq’, lëvizje këto të cilat lidhen shumë me afatin kalimtar të verës. Sipas raportimeve të ... Read More

Mos i jepni antibiotikë fëmijës sa herë që sëmuret

05/01/2019

Shumica e infeksioneve që shfaqen tek fëmijët lidhen me viruset dhe në këto raste, përdorimi i antibiotikëve nuk është i nevojshëm. Në ditët e ftohta ... Read More

Ceremoni masive, qindra femra jetime martohen në të njëjtën ditë (Foto)

26/12/2018

Qindra femra jetime lidhën nyjë në një ceremoni masive në Indi. Ceremonia u financua nga një manjat diamantesh që ka martuar më shumë se 3.000 ... Read More

Janë identifikuar gjene të reja të autizmit

22/10/2018

Zbuluesit kanë gjetur gjene që lidhen me aftësitë e kufizuara intelektuale dhe autizmin për lidhjet vetëm me autizmin. Edhe 34 gjene janë të lidhura me ... Read More

Kuvendi ratifikon tri marrëveshje që lidhen me BE-në

20/09/2018

Në seancën e se enjtes e Parlamentit, janë votuar tri projektligje të rëndësishme që lidhen me marrëveshjet e Kosovës me Bashkimin Evropian (BE). Me 96 ... Read More

Rruga e re që e lidh Kosovën me Shqipërinë (Foto)

18/09/2018

Kosova dhe Shqipëria lidhen tashmë përmes rrugës së re të ndërtuar me standarde dhe sinjalistikë të nevojshme të Borjes, e cila është edhe pika e ... Read More

Polici zbulon planet terrorriste për ta liruar nga burgu imamin Shukri Aliu

08/09/2018

Në gjykimin e të akuzuarve për vepra që lidhen me terrorizëm Ardian Mehmeti, Valon Shala, Genc Selimi, Musli Hyseni dhe Nuredin Sylejmani, në cilësi të ... Read More