Tag: Lidhja

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në Pejë u akuzua se po kërkon para nga prindërit, sqarohet drejtori i saj

20/03/2019

Drejtori i shkollës së mesme-fillore të ultë (SHFMU) “Lidhja e Prizrenit” në Pejë, Valdrin Husaj në një prononcim për Telegrafin ka reaguar në lidhje me ... Read More

Punësimet politike në institucione, prijnë PDK e LDK (Infografiku)

19/03/2019

Partia Demokratike dhe më pas Lidhja Demokratike prijnë sa i përket “rehatimit” të militantëve partiakë nëpër pozita vendimmarrëse publike. Sipas një hulumtimi të Çohu, janë ... Read More

Krasniqi: LDK të zgjedhë, nëse do të jetë parti e vazhdimësisë apo e të ardhmes

18/03/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar me procesin e saj zgjedhor. Ndonëse ende nuk janë bërë zyrtare kandidaturat, disa emra po përfliten si kandidatë për ... Read More

Haziri: LDK i dha Republikës formë, besim dhe shpresë

15/03/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan ka shënuar 29–vjetorin e themelimit, ku kryetari i degës dhe nënkryetarit tw kwsaj partie, Lutfi Haziri ka deklaruar se ... Read More

Mustafa: LDK do të përfshihej në bisedimet me Serbinë vetëm si udhëheqëse e Qeverisë

14/03/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës është e gatshme të bëhet pjesë e një qeverie gjithëpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas ... Read More

Normalizohet qarkullimi në rrugën Manastir-Resnjë

11/03/2019

11 Mars 2019 / 20:03 Nga Lidhja auto-moto e Maqedonisë njoftojnë se që nga ora 19:00 është normalizuar komunikacioni në rrugën Manastir-Resnjë në “Makazi”. Qarkullimi ... Read More

Hoti: Presidenti Thaçi në vend që të loboj për njohje, po lobon për korrigjim të kufijve (Video)

01/03/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një konferencë për medie. Kryetari i GP të LDK-së, Avdullah Hoti në këtë konferencë ka folur për marrëdhëniet mes ... Read More

Meshkujt që martohen me femra topolake janë më të lumtur dhe jetojnë më gjatë

28/02/2019

Në një studim të fundit të kryer nga hulumtuesit meksikanë, është synuar të gjendet lidhja mes suksesit dhe lumturisë në martesë. Për ta zbuluar këtë ... Read More

LDK: Qeveria po përpiqet t’i mbuloi dështimet

15/02/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK), ka kritikuar koalicionin qeverisë PAN, në veçanti Qeverinë që në prag të 11-vjetorit Pavarësisë së Kosovës po përpiqet t’i mbuloi dështimet, ... Read More

LDK akuzon Shpend Ahmetin për dështim në qeverisje

13/02/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka quajtur skandaloze mos shpenzimin e buxhetit komunal në masën e duhur dhe bartjen e 25 milionë euro nga buxheti ... Read More

LDK: Viti 2018, vit i dështimit në shëndetësi dhe pa reformë substanciale

11/02/2019

Deputeti Haxhi Avdyli nga Lidhja Demokratike e Kosovës tha se viti 2018 ka qenë vit i dështuar në shëndetësi dhe pa ndonjë reformë substanciale. Avdyli ... Read More

LDK e Vetëvendosje drejt përafrimit

08/02/2019

Dy partitë më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, pranojnë se ditëve të fundit kanë përafruar qëndrimet e tyre, ... Read More