Tag: Lidhjes

Selmanaj: Koalicioni LDK – LVV po mirëpritet nga qytetarët

25/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, ka treguar se a ka gjasa të një koalicioni mes LDK-së dhe LVV-së në rast se ... Read More

Selmanaj i bindur se do ta rrëzojnë Qeverinë

25/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, është i bindur se partia e tij bashkë me Lëvizjen Vetëvendosje dhe me partitë tjera parlamentare ... Read More

LDK: Dhuna e papranueshme, ata që nuk respektojnë rregullat, të tërhiqen nga gara

21/05/2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, gjatë mbledhjes që ka pasur sot ka diskutuar për procesin e zgjedhjeve të brendshme në këtë parti.  Duke përmendur ... Read More

Haki Rugova thotë se Avdullah Hoti ishte prezent kur ndodhi incidenti në Kuvendin e LDK-së në Mitrovicë

21/05/2019

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova, njëherësh kryetar i Komunës së Istogut, ka folur në lidhje me përleshjen fizike që ka ndodhur gjatë ... Read More

Faton Peci i reagon Agim Bahtirit, thotë se udhëheqja e re e LDK-së në Mitrovicë është fundi i tij në politikë

20/05/2019

Kandidati për Kryetar të Degës së Lidhjes Demokratike në Mitrovicë, Faton Peci i ka reaguar kryetarit të Mitrovicës Agim Bahtiri, në lidhje me deklaratat që ... Read More

Kelmendi thotë se e kupton Flora Brovinën sa i përket fotografisë së publikuar

19/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se e kupton deputeten e PDK-së, Flora Brovina se është ... Read More

Përleshja fizike në degën e LDK-së në Mitrovicë, deklarohet Avdullah Hoti

19/05/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se së shpejti do të dalin me një deklaratë publike në lidhje ... Read More

Safet Kamberi tregon se si ndodhi përleshja mes zyrtarëve të LDK-së në Mitrovicë (Video)

19/05/2019

Një përleshje fizike ka ndodhur sot mes anëtareve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, dega Mitrovicë gjatë Kuvendit të brendshëm Zgjedhor. Kryetari i LDK-së, dega Mitrovicë, ... Read More

Mustafa ndjen keqardhje për Brovinën, thotë se problemi është te PAN-i

18/05/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në një konferencë për medie pas mbajtjes së Kuvendit të Punës së kësaj partie, tha se janë ... Read More

Osmani: Dallon propozim-rezoluta për gjenocidin dhe platforma për dialogun

16/05/2019

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e sotme, ka thënë se propozim rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë dhe platforma për ... Read More

Hoti: Veseli nuk po merr përgjegjësi për kaosin e krijuar në Kuvend

15/05/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në ... Read More

Mustafa takon kongresmenin Hultgren, e njofton për qëndrimet e LDK-së rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë

13/05/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, gjatë ditës ka takuar kongresmenin amerikan Randy Hultgren. Siç bëhet e ditur nëpërmjet një komunikate për media, ... Read More