Tag: Liga

Hidhet shorti, përballje gjigandësh në çerekfinalet e Champions League

10/07/2020

Liga e Kampioneve ka mësuar përballjet për fazën finale të këtij edicioni në turneun më të rëndësishëm të futbollit europian për klube. Shorti i hedhur ... Read More

Në Angli nuk ka dyshime, Premier Liga rikthehet më 17 qershor. Ja supersfida që do të ngrejë siparin

28/05/2020

Premier Liga do të rinisë nga e nga e mërkura e 17 qershorit. Në takimin e mbajt sot, 20 klubet e Ligës Premier votuan në ... Read More

Presidenti i Barcelonës jep lajmin e madh për Messin dhe tifozët

11/11/2019

Edhe pse në moshën 32 vjeç, Messi vazhdon të vendosë standarde të reja të përsosmërisë në La Liga dhe Ligën e Kampionëve, ku i kanë ... Read More

Dominimi i Man City: Tetë lojtarë të nominuar për 11-ën e FIFPro

05/09/2019

Ishte Premireliga, liga që ka mposhtur ligat tjera të niveleve më të larta të Evropës për të pasur numrin më të madh të lojtarëve në ... Read More

Barca në kërkim të fitores së parë, me këtë formacion luan ndaj Betisit

25/08/2019

19:45 | 08/25/2019 Barcelona do të kërkojë fitoren e parë në La Liga, në sfidën e javës së dytë kundër Real Betis. Katalanët me fillim ... Read More

Rekord në La Liga: Kjo është diferenca mes Barcës dhe Realit këtë sezon

19/05/2019

15:23 | 19 Maj 2019 15:23 | 19 Maj 2019 Ky edicion në La Liga do të futet në histori, për rekordin e pikëve që ... Read More

Barcelona nënshkruan me një tjetër yll nga liga holandeze

04/05/2019

22:03 | 05/04/2019 Skuadra e Barcelonës ka siguruar edhe një tjetër lojtar premtues nga liga holandeze, Eredevisie. Mesfushori i Groningen, Ludovit Reis, është pajtuar për ... Read More

Valverde paralajmëron ndryshime në formacion, thotë se janë të motivuar për ndeshjen ndaj Celta

03/05/2019

20:00 | 3 Maj 2019 20:00 | 3 Maj 2019 Skuadra e Barcelonës do të ketë një ndeshje në La Liga, para ndeshjes së kthimit ... Read More

Barca ‘ia sheh sherrin’ triumfit në La Liga, ata duhet të paguajnë 1 milion euro

29/04/2019

Barca ‘ia sheh sherrin’ triumfit në La Liga, ata duhet të paguajnë 1 milion euro Skuadra e Barcelonës duket se nuk pa vetëm të mira ... Read More

Vallecano – Real Madrid, publikohen formacionet zyrtare

28/04/2019

Real Madrid do të përballet në javën e 35-të në La Liga me Rayo Vallecanon. Rayo Vallecano do ta pret Real Madidin, që ka tri ... Read More

Barca fitoi La Ligan, por Lenglet ka mendjen tek Liverpool

28/04/2019

Skaudra e Barcelonës mbrëmë ka fituar titullin e 26-të në La Liga, që njëkohësisht ishte e dyta radhazi. Ishte Lionel Messi ai i cili shënoi ... Read More

Pas triumfit në La Liga, Bartomeu tregon cili është objektivi i radhës për Barcën

28/04/2019

Pas triumfit në La Liga, Bartomeu tregon cili është objektivi i radhës për Barcën Mbrëmë skuadra e Barcelonës ka siguruar edhe titullin e 26-të të ... Read More