Tag: Ligën

Lampard optimist për ndeshjen me Bayernin

17/12/2019

19:00 | 12/17/2019 Frank Lampard ka folur për Ligën e Kampionëve, veçanërisht për ndeshjen ndaj Bayernit në kuadër të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Shorti ... Read More

Juventus vazhdon pa humbje, Reali lëshon fitoren nga dora ndaj PSG-s

26/11/2019

22:55 | 11/26/2019 Juventusi ka vazhduar rekordin pa asnjë humbje në Ligën e Kampionëve. ‘Bardhezinjtë’ kanë mposhtur me rezultat minimal Atleticon, me super golin e ... Read More

Del Piero: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve

17/09/2019

11:32 | 09/17/2019 Alessandro Del Piero ka veçuar emrat e favoritëve për Ligën e Kampionëve. Alessandro Del Piero ka parashikuar emrat e skuadrave favorite për ... Read More

Liga e Evropës: FC Prishtina njeh kundërshtarët e mundshëm

17/06/2019

20:23 | 17 Qershor 2019 20:23 | 17 Qershor 2019 FC Prishtina ka njohur kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Evropës. Nënkampionët, edhe këtë vit ... Read More

Sarri dorëzohet, thotë se Chelsea s’mund ta mbajë Hazardin

11/05/2019

8:10 | 11 Maj 2019 08:10 | 11 Maj 2019 Maurizio Sarri nuk beson se suksesi në Ligën e Evropës dhe sigurimi i një vendi ... Read More

Sot bëhen 10 vite nga ndeshje më skandaloze në Ligën e Kampionëve

06/05/2019

15:02 | 05/06/2019 Sot bëhen plotë 10 vite nga skandali më i madh në Ligën e Kampionëve, me protagonistin kryesor gjyqtarin Tom Henning Ovrebo. Luhej ... Read More

ZYRTARE: UEFA zgjedh lojtarin e javës në Ligën e Kampionëve

03/05/2019

Lionel Messi është zgjedhur lojtari i javës në Ligën e Kampionëve. UEFA ka njoftuar se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është zgjedhur lojtari më i ... Read More

Ndërhynë brutalisht në kundërshtarin, ia thyen këmbën në dy vende

03/05/2019

Një nga ndërhyrjet më brutale viteve të fundit në futboll është parë në Bolivi. Në ligën vendase të këtij vendi, në ndeshjen e xhiros së ... Read More

“Messi ka shënuar 600 gola, por asnjë kundër nesh”

03/05/2019

10:11 | 05/03/2019 Dita e mërkurë në Ligën e Kampionëve do të mbetet e paharruar për Lionel Messin, e po ashtu edhe për shumë tifozë ... Read More

Balotelli ngacmon Ronaldon pas super paraqitjes së Messit kundër Liverpoolit

02/05/2019

Paraqitja e Lionel Messit në Ligën e Kampionëve kundër Liveproolit ka impresionuar edhe Lionel Messin. Ylli argjentinas shënoi dy gola në fitoren 3:0 të Barcelonës ... Read More

Valverde ka një porosi për lojtarët e Barcës pas fitores kundër Liverpoolit

02/05/2019

Ernesto Valverde ka komentuar fitoren e Barcelonës kundër Liverpool në Ligën e Kampionëve. Katalanët kanë marrë një rezultat pozitiv nga ndeshja e parë gjysmëfinale, duke ... Read More

Tifozët e Barcelonës me koreografi fantastike para ndeshjes me Liverpool

01/05/2019

Ka filluar ndeshja gjysmëfinale mes Barcelonës dhe Liverpool, e vlefshme për Ligën e Kampionëve. Tifozët e Barcelonës në ‘Camp Nou’ kanë shpalosur një koreografi të ... Read More