Tag: Ligue

Koronavirusi “gjunjëzon” Francën, anulohet kampionati i madh i futbollit

28/04/2020

Koronavirusi “gjunjëzon” edhe Francën. Sot është njoftuar pezullimi përfundimtar për Ligue 1 dhe Ligue 2. Shkak për këtë vendim është bërë situata e vështirë e ... Read More

Buffon bën paraqitjen më të dobët në karrierë, këto gabime si ka bërë asnjëherë

25/05/2019

14:52 | 25 Maj 2019 14:52 | 25 Maj 2019 PSG  e ka përfunduar me humbje sezonin në Ligue 1. Parisianët kanë pësuar humbjen e ... Read More

PSG pëson humbjen e katërt në pesë ndeshjet e fundit

30/04/2019

Paris Saint Germian ka hyrë në një krizë të thellë të rezultateve. Kampionët e Ligue 1, janë duke kaluar një formë dëshpëruese në fund të ... Read More

Nuk duhet ta humbisni festën e Dani Alves në titullin e tetë të PSG-s

22/04/2019

PSG e ka fituar mbrëmë titullin e tetë në Ligue 1. PSG e ka mbrojtur titullin e Ligue 1, duke e fituar dy herë radhazi. ... Read More

PSG mposht Monacon dhe e feston titullin e Ligue 1

21/04/2019

PSG është edhe zyrtarisht tashmë kampion i Ligue 1. PSG e fitoi sot zyrtarisht titullin e Ligue 1, pasi Lille barazoi pa gola me Toulousen. ... Read More

ZYRTARE: PSG shpallet kampion i Ligue 1

21/04/2019

PSG e ka mbrojtur edhe zyrtarisht titullin e Ligue 1. PSG e ka fituar për herën e dytë me radhë titullin e Ligue 1, pasi ... Read More

Kthehet më në fund Neymar

20/04/2019

Neymar mund të kthehet në fushë në fanellën e PSG këtë fundjavë, ku liderët e Ligue 1 takohen me Monacon. Ylli brazilian nuk është paraqitur ... Read More

Lille e turpëron PSG-n dhe ia shtyen festën e titullit

14/04/2019

Lille e ka shkatërruar PSG-n në javën e 32-të në Ligue 1. Lille e ka mposhtur PSG-n me rezultat të thellë, 5:1. Vendasit kaluan të ... Read More

Skuadra evropiane e refuzon Jose Mourinhon

04/04/2019

Jose Mourinho ka thënë se do të pranonte një rol drejtues në të ardhmen në Ligue 1, por presidenti i Lyon, Jean Michel Aulas ka ... Read More

Bayerni i konkurron Arsenalit për Nicolas Pepe

19/03/2019

Nicolas Pepe vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Lille në Ligue 1 të Francës, ashtu që ka tërhequr interesimin e shumë klubeve të mëdha evropiane. ... Read More

Zeneli vazhdon me gola te Reims, i shënon edhe Dijonit

09/03/2019

56 sekonda më parë / E përditësuar 0Shares Arbër Zeneli ka vazhduar me gola në Ligue 1 me Stade de Reims. Ylli i Përfaqësueses së ... Read More

Lille konfirmon se ka refuzuar 80 milionë euro nga Kina për Pepen

08/03/2019

Nicolas Pepe është njëri nga yjet më të mëdha këtë edicion në Ligue 1. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë ka pasur paraqitje fantastike me Lillen, ... Read More