Tag: limon

Mos pini lëngje të tharta në mëngjes

02/01/2020

Një gotë ujë me limon të cilën nutricionistët gjithnjë e më shpesh e rekomandojnë për fillim të ditës, mbase edhe ndihmon që të përshpejtoni metabolizmin, ... Read More

Faktorët që ndikojnë të humbni peshë shpejt

05/10/2019

Nutricionistja Libby Limon ka ndarë disa mënyra të thjeshta për të humbur peshë shpejt. E para është përqëndrimi në ngrënien e ushqimeve të duhura. E ... Read More

Pija magjike, një gotë prej saj ul presionin e gjakut

07/09/2019

Sot do ta prezantojmë recetën e pijes së përbërë me limon, hudhër dhe xhinxhër, që ndihmon në zhbllokimin e arterieve, si dhe uljen e shtypjes ... Read More

Pija e mrekullisë: Një gotë prej saj e ul shtypjen e lartë të gjakut dhe e zhbllokoni arteriet

06/09/2019

Sot do prezantoheni recetën e pijes së përbërë me limon, hudhër dhe xhenxhefil, që ndihmon në zhbllokimin e arterieve, si dhe uljen e shtypjes së ... Read More

Hudhër dhe limon, bën mrekulli me trupin tuaj! Përdoreni vetëm për 40 ditë dhe efektet janë të papara

12/08/2019

Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e depozitave të yndyrës në organizëm. Këto përbërës ulin kolesterolin e keq dhe pakësojnë numrin e ... Read More

Pija magjike që bën mrekulli me gjakun tuaj

08/08/2019

Sot do prezantoheni recetën e pijes së përbërë me limon, hudhër dhe xhenxhefil, që ndihmon në zhbllokimin e arterieve, si dhe uljen e shtypjes së ... Read More

Pse e rrudhosim fytyrën kur hamë limon?

05/07/2019

A keni mund ndonjëherë të hani limon pa e rrudhosur fytyrën? Jo. Por si mundet një frut si limoni të ketë këtë ndikim në lëvizjen ... Read More

Hudhra dhe limoni, bën mrekulli me trupin tuaj! Përdoreni vetëm për 40 ditë dhe efektet janë mahnitëse

27/06/2019

Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e depozitave të yndyrës në organizëm. Këto përbërës ulin kolesterolin e keq dhe pakësojnë numrin e ... Read More

Efektet e mahnitshme shëndetësore që i sjell konsumimi i ujit me limon çdo mëngjes

23/04/2019

Uji me limon është një prej pijeve më të shëndetshme që mund t’i konsumoni, pasi që është i pasur me vitamina, minerale dhe elemente tjera ... Read More

Çfarë i ndodhë trupit kur pini ujë me limon çdo mëngjes

18/01/2019

Uji me limon është një nga pijet më të shëndetshme që mund t’i konsumoni në mëngjes. Kjo pije freskuese ofron shumë përfitime shëndetësore, dhe është ... Read More