Tag: lindin

Horoskopi për sot, si do të jetë dashuria dhe puna për ju

17/01/2020

Disa konflikte mund të lindin pikërisht me njerëzit që ju doni më shumë. Padyshim që nuk ka mungesë dashurie, por nuk është gjithmonë e lehtë ... Read More

OKB: Më 1 janar në botë do të lindin 392.078 fëmijë

01/01/2020

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka përllogaritur se më 1 janar 2020, në të gjithë botën, do të lindin 392.078 fëmijë. OKB-ja gjithashtu tërhoqi vërejtjen ... Read More

Foshnjat që peshojnë më pak se 2.5 kg rrezikohen nga infertiliteti

13/12/2019

Sipas një studimi të fundit, foshnjat që lindin me një peshë më të vogël se 2.5 kg, janë më të rrezikuara të mbesin sterilë kur ... Read More

Studimi i ri sugjeron se fëmijët që kanë lindur në ambiente të shtëpisë kanë sistem më të fortë imunitar

19/07/2019

Kohëve të fundit është bërë trend, që disa nëna të lindin foshnjat e tyre në ambiente të shtëpisë. Sipas studimit të fundit, këto foshnja kur ... Read More

Justin Bieber bashkon forcat me yllin britanez për projektin e rradhës?

30/04/2019

Lindin dyshimet për një bashkëpunim mes Bieber dhe Ed Sheeran. Justin Bieber në fotografinë e postuar në llogarinë e tij në Instagram ka shtyer ndejkësit ... Read More

Fshati me numrin më të madh në botë të binjakëve identikë (Foto)

10/04/2019

Një fshat në Nigeri ka fituar vëmendjen e mediave botërore për faktin se aty lindin një numër i madh i binjakëve identikë, ku besohet se ... Read More

Ja përse gratë rrezikohen më shumë nga sëmundjet e veshkave

25/03/2019

Shumica prej nesh lindin me dy veshka, me shpresën se do të na shërbejnë të gjithë jetën. Kur një veshkë është dëmtuar ose nuk funksionon ... Read More

Hasani: Ligji për media do të ndalojë lajmet e rreme

18/03/2019

Sot në kohën e zhvillimit të teknologjisë informative, çdo ditë e më shumë po lindin portale që po shpërndajnë lajme të rreme e të pa ... Read More

Klinika e Gjinekologjisë: Vdekja e foshnjave te lindjet e parakohshme

18/04/2018

18 April 2018 / 16:00 Nga Klinika e Gjinekologjisë thanë se nuk ka vdekshmëri të foshnjave që lindin në kohë, por vetëm tek ato të ... Read More