Tag: linjës

Mbi 30 mijë udhëtarë në katër muajt e parë të 2019 në Sarandë

19/05/2019

Gjatë katër muajve të parë të 2019 me tragetet e linjës Sarandë-Korfuz dhe me anije turistike si dhe kroçera kanë në hyrë në portin e ... Read More

Modeli i fundeve të cilat patjetër duhet t’i keni këtë pranverë

17/05/2019

Nëse dëshironi që njëkohësisht të vishni diçka më praktike, moderne dhe me stil, fundi i linjës A është zgjedhja më e mirë! Edhe pse janë ... Read More

Për humbjen e peshës, mjaltë në një gotë me ujë të ngrohtë

15/04/2019

Nutricionistët besojnë se çelësi për kthimin e linjës së dobët fshihet në mjaltë! Ndoshta të gjithë e dinë për ndikimin pozitiv të mjaltit në organizëm, ... Read More

Vjedhja e miliona eurove, dëshmitarët rrëfejnë momentin e grabitjes në aeroportin e Tiranës

09/04/2019

Pasagjerë të avionit të linjës Tiranë-Vjenë, ku ishin ngarkuar miliona euro për t’u transportuar drejt Austrisë, kanë treguar për momentin kur grabitësit e armatosur kanë ... Read More

Apple spekulohet se po punon edhe në dy iPhone OLED, me kamera të trefishta

09/04/2019

Ne jemi ende muaj larg zbulimit zyrtar të linjës së ardhshme të iPhone të Apple, por shumica e thashethemeve dhe raporteve të hershme kanë treguar ... Read More

Motorola mund të sjell telefonin e fuqizuar nga procesori i Samsung, Exynos

19/03/2019

Samsung ka procesorët e vet në formën e linjës Exynos. Megjithatë,  Exynos kanë qenë ekskluzive për pajisjet Samsung, por nëse referencat e fundit duhet të ... Read More

Samsung pritet të shes 20 milionë njësi Galaxy S10 në gjysmën e parë të vitit, pak më shumë se Galaxy S9

14/03/2019

Ka raporte të përziera kur është fjala për performancën e tregut të linjës Samsung Galaxy S10. Nga njëra anë, kemi dëgjuar raporte që sugjerojnë se ... Read More

Treni i linjës Kërçovë-Shkup përplaset me një shkëmb

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 11:18 Treni i linjës Kërçovë – Shkup sot në mëngjes është përplasur me një shkëmb i cili kishte rënë mbi binarë ... Read More

Të famshmit shqiptarë të prekur nga tragjedia në Maqedoni, shprehin ngushëllime për viktimat e familjarëve

14/02/2019

Pasditja e së mërkurës ka qenë fatale për dhjetëra udhëtarë të linjës Shkup-Tetovë. Katërmbëdhjetë persona humbën jetën, gjersa mbi 30 të tjerë mbetën të lënduar ... Read More

Treni godet autobusin në hyrje të fshatit Rashçe

04/11/2018

4 Nëntor 2018 / 13:37 Autobusi i linjës 11-të të qytetit të Shkupit, i cili kalon nëpër fshatin Rashçe, sot rreth orës 10:30 është goditur ... Read More

Kërkohet zgjidhje për linjën hekurudhore Beograd-Shkup-Selanik

20/09/2018

20 Shtator 2018 / 16:02 Dhjetë ditë para ndërprerjes së linjës hekurudhore Beograd-Shkup-Selanik nga ana e “Serbia Voz”, Qeveria e Maqedonisë do të kërkojë zgjidhje ... Read More