Tag: Lipa

Dua Lipa pa turne muzikor: Jam duke u përgatitur për albumin e ri

22/02/2019

Dua Lipa është këngëtarja e momentit në rrafshin ndërkombëtar duke rrëmbyer disa çmime muzikore. Këngëtarja është bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmime në ... Read More

Dua fiton çmimin kryesor, Duakgjin Lipa merr komplimente për veshjen në “Brit Awards”

21/02/2019

Dua Lipa ishte ylli kryesor i mbrëmjes së kaluar në ceremoninë e ndarjes çmimeve Brit Awards. Këngëtarja është shpërblyer me çmimin e “Artistes më të ... Read More

Dhjetë milionë abonent në kanalin e YouTubes së Dua Lipës: Faleminderit të gjithëve

21/02/2019

Sukseset për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, duket se nuk kanë të ndaluar! Gjatë mbrëmjes së kaluar, bukuroshja jonë korri sukses edhe njëherë ... Read More

Nuk ndalen sukseset! Dua Lipa dhe Calvin Harris marrin çmimin ‘Kënga më e mirë e vitit’ në “Brit Awards”

20/02/2019

Sukseset për artisten shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, duket se nuk kanë të ndaluar! Ajo tashmë numëron edhe një trofe më shumë, kjo ngase ... Read More

Dua Lipa zbulon personin që e ktheu në yll botëror

19/02/2019

Dua Lipa ka pasur një vit të jashtëzakonshëm që lamë pas vetes duke korrur suksese të njëpasnjëshme në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja shqiptare u bë e ... Read More

Nga Kosova drejt botës – urimi Dua Lipës për Ditën e Pavarësisë

17/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, i ka shfrytëzuar rrjetet sociale për ta uruar Kosovën për 11-vjetorin e shpalljes shtet i pavarur. Në profilin ... Read More

Si 8 vjeçe shkoi në muze për vizitë, sot e ka skulpturën e vet nga dylli – Dua Lipa, kjo storie e pabesueshme suksesi në 11 vjetorin e pavarësisë

17/02/2019

Dua Lipa ditë më parë zbuloi skulpturën e saj nga dylli në muzeun më të famshëm në botë, Madame Tussauds. Yjet e njohura janë të ... Read More

Dua Lipa shijon suksesin e dyfishtë në Grammy duke pozuar te statuja e saj e dyllit

16/02/2019

Ajo ka festuar suksesin më të madh në karrierë kur rrëmbeu dy çmime Grammy javën e kaluar. Dhe, Dua Lipa ka vazhduar ecurinë e saj ... Read More

Dua Lipa tregon momentet nga festa me familjen dhe shoqërinë pas mbarimit të “Grammy Awards”

12/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, bëri historinë duke fituar dy çmime “Grammy”, në dy kategoritë e vetme në të cilat ishte e nominuar. ... Read More

E! News: Pesë gjërat që nuk i keni ditur për fituesen e dy çmimeve “Grammy”: Dua Lipa

12/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, theu rekord duke fituar dy çmime “Grammy”, me herën e parë që u nominua në mbrëmjen më të ... Read More

Ambasadori amerikan, Kosnett për suksesin e Dua Lipës: Është e mrekullueshme të shohësh talentet nga Kosova në skenat botërore

12/02/2019

Dua Lipa po vazhdon të marr urime dhe përgëzime pas suksesit të arritur gjatë ditëve të kaluara. Të dielën është mbajtur ceremonia e 61-të e ... Read More

Dua Lipa: Lady Gaga më dhuroi një puthje sa që ishte e mjaftueshme për të mu ndalur truri

12/02/2019

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme të momentit në arenën ndërkombëtare. Këtë epitet bukuroshja jonë e përforcoi edhe gjatë 48 orëve të ... Read More