Tag: Liria

Presidenti Thaçi: Liria e Kosovës i ka rrënjët edhe në lirinë e shtypit

03/05/2019

Në ditën botërore të lirisë së shtypit presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se liria e Kosovës i ka rrënjët edhe në lirinë e ... Read More

Prishtina pret Drenicën në ndjekje të kreut, Trepça 89 dhe Liria përballen për mbijetesë

28/04/2019

Prishtina pret Drenicën në ndjekje të kreut, Trepça 89 dhe Liria përballen për mbijetesë Superliga e Kosovës vije sot me dy ndeshje mjaft interesante, në ... Read More

Sot na presin dy ndeshje të zjarrta në Superligën e Kosovës

22/04/2019

Sot do të zhvillohen dy ndeshje në kuadër të javës së 28-të në Superligën e Kosovës. Në Prizren, Liria do ta pret Ballkanin, ndërsa Ferizaj ... Read More

Thaçi: Liria e Asociimit dhe funksionimit të Organizatave Joqeveritare është bazike për forcimin e demokracisë

15/04/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se liria e Asociimit dhe funksionimit të Organizatave Joqeveritare është bazike për forcimin e demokracisë dhe çdo shoqërie ... Read More

Privohet nga liria 34 vjeçari nga Xhepçishti i Tetovës

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T10:12:39+02:00 Mbrëmë rreth orës 22:20 minuta në Tetovë, policia ka privuar nga liria personin me iniciale R.V. 34 vjeç nga fshati Xhepçishtë i Tetovës. ... Read More

Kërkohej nga Interpoli zviceran, shtetasi shqiptar arrestohet në Bllacë

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T11:04:47+02:00 Dje në ora 16:00, në pikën kufitare të Bllacës, është privuar nga liria personi A.E. (24), shtetas i Shqipërisë. A.E. është arrestuar në ... Read More

Liria nuk arrin më shumë se barazim ndaj Drenicës

10/03/2019

Liria nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një pikë nga dueli në shtëpi ndaj Drenicës që përfundoi me rezultat 1-1. Skuadra preizrenase pati ... Read More

Zyrtare: Erdogan Celina emërohet trajner i Lirisë

03/03/2019

KF Liria ka njoftuar të gjithë nëpërmjet një postimi në faqen e tyre në Facebook se ka emëruar në krye të skuadrës trajnerin Erdogan Celina. ... Read More

Matoshi i kërkon falje gazetarit Krasniqi

14/02/2019

Halil Matoshi, këshilltar politik i kryeministrit Ramush Haradinaj ka thënë sot se liria e medias është e patjetërsueshme dhe e panegociueshme dhe në këtë drejtim ... Read More

Tentoi të kalojë kufirin me pasaportë false, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

10/02/2019

10 Shkurt 2019 / 11:33 Një person nga Shqipëria është privuar nga liria, pasi është vërtetuar se pasaporta e tij është e falsifikuar. “Më 09.02.2019 ... Read More

Ndalohen dy persona nga Gostivari, posedonin heroinë

09/02/2019

9 Shkurt 2019 / 12:10 Policia në Gostivar ka privuar nga liria personat V.A. (45) nga fshati Negotinë i Gostivar dhe J.T.(38) nga qyteti i ... Read More

Liria e nis misionin’mbijetesa’, shpërngulen në Durrës për fazën përgatitore

01/02/2019

Liria e Prizrenit do ta vazhdojë fazën përgatitore në Durrës të Shqipërisë. Liria do të qëndrojë në qytetin bregdetar për dhjetë ditë, ku edhe do ... Read More