Tag: Lirive

KMDLN-j: Tre policë të plagosur në veri, njëri në gjendje të rëndë

28/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut – KMDLNJ, nëpërmjet një komunikate për media ka dënuar dhunën e përdorur nga qytetarët serbë ... Read More

KMDLNj kërkon që të ndërtohet spitali për të burgosurit

27/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, pas arratisjes së një të burgosuri nga QKUK, ka ripërsëritur se duhet ndërtuar një ... Read More

KMDLNJ: Vdes edhe një i dënuar në burgun e Dubravës

23/05/2019

Këshilli për mbrojtjen e të drejtave e të lirive të njeriut (KMDLNj) përmes një njoftimi për media bënë të ditur se me datë 22.05.2019 në ... Read More

KMDLNj: Pavarësisht kallëzimit penal të dorëzuar në Hagë, drejtësia ndërkombëtare heshti ndaj masakrës së Dubravës

22/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj), përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në mesin e ... Read More

KMDLNJ: Mos e linçoni Flora Brovinën

20/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNJ) ka reaguar kundër, siç e kanë quajtur ata, fushatës linçuese ndaj deputetes Flora ... Read More

KMDLNj: Vendosja e dy të burgosurve në të njëjtin automjet, rrezikon jetën e të dy palëve

19/04/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut kanë reaguar ndaj transportimit me një automjet për në gjykatë, për dy të dënuarit me ... Read More

KMDLNj: Nëse MASHT-i i nënshtrohet shantazhimit nga SBASHK-u, do të kërkojmë dorëheqjen e ministrit

03/04/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), ka reaguar lidhur me situatën në arsim, ku po vazhdojnë ende paqartësitë rreth kompensimit ... Read More

KMDLNJ: Mbyllja e kazinove dhe lojërave të fatit nuk është zgjidhje për uljen e kriminalitetit

22/03/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut nëpërmjet një komunikatë për media reagon në lidhje me vrasjet e fundit që kanë ndodhur ... Read More

KMDLNj: Avokatit nga Drenasi nuk iu prezantua urdhër arresti gjatë arrestimit

01/03/2019

Këshilli për Mbrojtjen dhe të Drejtat e Lirive të Njeriut (KMLDNj), ka vizituar avokatin Gazmend Halilaj, cili po mbahet në ndalim policor 48 orësh në ... Read More

Burdushi: Nuk po diskriminohem në baza etnike, thjeshtë jam viktimë e politikës

05/02/2019

Zyrtarë të Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, Qendra Rajonale në Prizren, të martën vizituan Hysri Peqanin-Burdushin, në Qendrën e ndalimit ... Read More

KMDLNJ: Profesorët e UP-së nuk kanë asnjë arsye për grevë

23/01/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, thotë se profesorët e Universitetit të Prishtinës dhe universiteteve tjera publike ‘të formuara gjatë fushatave ... Read More

KMDLNj: SBASHK-u dhe mjekët grevistë po shkelin të drejtat në fushën e arsimit dhe shëndetësisë

21/01/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, ka reaguar lidhur me grevat në arsim dhe shëndetësi, duke thënë se SBASHK-u, me këtë ... Read More