Tag: liruar

U arrestua pasi theu urdhrin e mbrojtjes ndaj ish-bashkëshortes, Gjykata lë në arrest shtëpie futbollistin Klodian Duro

28/03/2020

Gjykata e Tiranës ka liruar nga paraburgimi ish-futbollistin e Kombëtares shqiptare Klodian Duro duke vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie”. Futbollisti Duro u arrestua tre ... Read More

Stresi po e shijon lirinë, freskohet me partneren në plazh

22/06/2019

12:44 | 06/22/2019 Stresi ka pak ditë që është liruar nga burgu. Stresi për tetë muaj me radhë ka qenë i arrestuar, ndërsa me vendim ... Read More

Sami Lushtaku lirohet nga të gjitha akuzat në rastin e KEK-ut

20/05/2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku është liruar nga turpi gjykues prej të gjitha akuzave në rastin e njohur si KEK. Lajmin për Telegrafin e ka ... Read More

Pas policit lirohet edhe profesori i dyshuar për keqpërdorim me të miturën në Drenas

02/05/2019

Pas policit Vesel Veseli, edhe profesori Shkëlzen.Xh., është liruar nga paraburgimi. Të dy të dyshuar se kanë abuzuar seksualisht me një të mitur në Drenas. ... Read More

Arsenali do t’i largojë Ozilin dhe Mkhitaryanin

27/03/2019

Arsenali është duke kërkuar për ta liruar hapësirën në skuadër për të transferuar lojtarë të rinj gjatë kësaj vere.Unai Emery dhe Arsenalit janë në kërkim ... Read More

Edhe pse i mohoi përpjekjet për vetëvrasje, mediat raportojnë se Paris Jackson i kishte prerë venat

17/03/2019

Paris Jackson thuhet se është liruar nga spitali, ku kishte qëndruar pas tentimit për vetëvrasje – raporton TMZ. Mediat amerikane kanë raportuar se vajza e ... Read More

Soulja Boy lirohet nga burgu

17/03/2019

Soulja Boy është liruar nga burgu për shkak të thyerjes së lirisë me kusht. Reperi në një paraqitje në Instagram festoi daljen nga burgu. Ai ... Read More

McGregor thyen heshtjen pas arrestimit në Miami: Po përpiqem të kem më shumë durim

12/03/2019

Conor McGregor është liruar nga burgu pas arrestimit në Miami, ndërsa e ka thyer heshtjen përmes një publikimi në rrjetet sociale. Ish-kampioni i UFC-së ishte ... Read More

Filmbërësi francez Luc Besson lirohet nga akuza për përdhunim

27/02/2019

Prokuroria franceze e ka liruar filmbërësin Luc Besson nga akuza për përdhunim, e cila ishte ngritur nga aktorja Sand Van Roy, e cila është raportuar ... Read More

Lirohet avokati Gazmend Halilaj

20/02/2019

Është liruar avokati Gazmend Halilaj, i cili u arrestua pak më parë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës nga Drenasi. Lexo po ashtu: ... Read More

Shpend Ahmeti liron Jonuz Salihajn e AAK-së nga detyra e drejtorit të Arsimit në Prishtinë

19/02/2019

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka liruar nga pozita e drejtorit të arsimit në këtë komunë, Jonuz Salihajn. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i kësaj ... Read More

Shpallet fajtor për mashtrim dhe shmangie nga tatimi

08/02/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë aktvendim dhe të akuzuarit N.O, B.SH, SH.LL, N.A, M.Y, A.K dhe A.K janë liruar nga akuza se në bashkëkryerje ... Read More