Tag: Lista

Gjibraltari publikon listën Anti-Kosovë

05/10/2019

19:36 | 10/05/2019 Është publikuar lista e Kombëtares së Gjibraltarit, që do të udhëtojë në Kosovë. Një nga dy ndeshjet e tetorit, Kosova do ta ... Read More

Kujdes kur konsumoni këto ushqime, mund t’jua dëmtojnë mëlçinë

04/09/2019

Lista e ushqimeve që mund të mbrojnë ose dëmtojnë mëlçinë. Bollgur: Ushqimet e pasura me fibër mund të ndihmojnë në funksionimin siç duhet të mëlçisë. Doni ... Read More

Tokyo zgjedhet për herë të tretë qyteti më i sigurt në botë

29/08/2019

Bazuar në hulumtimet e bëra është përpiluar lista e qyteteve më të sigurta në botë duke marrë parasysh kriteret si sigurinë dixhitale, individuale, shëndeti dhe ... Read More

Lista Serbe akuzon opozitën serbe se planet e tyre janë rrenë e mashtrime

25/05/2019

Lista serbe ka vlerësuar sot, në prag të mbledhjes së Kuvendit të Serbisë për Kosovën të hënën, më 27 maj, se liderët opozitarë të Serbisë ... Read More

Kryeziu: Institucionet e vendit e kanë zbehur rolin e Listës Serbe

05/05/2019

Institucionet e Kosovës kanë arritur të zbehin rolin të cilin ka pretenduar ta ketë Lista Serbe me veprimet e saj duke penguar Qeverinë dhe Kuvendin. ... Read More

Zgjedhjet në veri me vetëm një parti serbe në garë, shkak frikësimi (Video)

02/05/2019

  Fakti që vetëm Lista Serbe është parti nga ky komunitet që garon për zgjedhjet e 19 majit për kryetar të katër komunave, tregon se ... Read More

Ismaili: Lista esenciale e barnave pret dritën e gjelbër nga OBSH-ja

27/04/2019

Lista esenciale e barnave nuk është azhurnuar që nga viti 2013 dhe e cila ka bërë që të mos jetë në përputhje me nevojat e ... Read More

Dortmundi, Bayerni… lista e skuadrave që kanë pësuar nga Rashica në vitin 2019

25/04/2019

Dortmundi, Bayerni… lista e skuadrave që kanë pësuar nga Rashica në vitin 2019 Edhe pse Werder Bremen është eliminuar nga Kupa e Gjermanisë nga Bayern ... Read More

Listës Serbe i rrezikohet certifikimi për zgjedhje

22/04/2019

Lista Serbe mund të mos certifikohet për zgjedhjet e 19 majit të këtij viti. KQZ-ja aktualisht është duke funksionuar me 9 anëtarë, pasi presidenti Thaçi ... Read More

Zbulohet lista e lojtarëve të ftuar nga Barcelona për ndeshjen kundër Man Utd

15/04/2019

Zbulohet lista e lojtarëve të ftuar nga Barcelona për ndeshjen kundër Man Utd Barcelona e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e ... Read More

Lista Serbe reagon ndaj shkarkimit të ministrit Todosijeviq

09/04/2019

Lista Serbe ka reaguar sot, pas vendimit të kryeministrit Ramush Haradinajt për të shkarkuar ministrin serb Ivan Todosijeviq nga qeveria, duke thënë se ky është ... Read More

Lista Serbe nuk përfill as komisionin për të drejtat dhe interesat e komuniteteve

05/04/2019

Përveç bojkotit të seancave të Kuvendit të Kosovës, Lista Serbe nuk po përfill edhe në komisionin që u dedikohet komuniteteve. Deputeti i Listës Serbe, Igor ... Read More