Tag: listë

Si ta përballoni stresin, lista me 101 mënyra nga mësuesja e psikologjisë

02/11/2019

Këtë listë, ia kishte dhënë mësuesja e psikologjisë, meqenëse stresi është diçka që të gjithë e përjetojmë, transmeton Indeksonline. Ju ndoshta keni dëgjuar për të ... Read More

Nga hudhra tek telefoni, sendet më të çuditshme që u janë gjetur femrave në organin gjenital

31/05/2019

Le t’ju paraqesim një listë të gjërave që nuk duhet të bëni gjatë këtij viti, duke marrë parasysh çmenduritë e 2017-ës, ku femrat bënw eksperimente ... Read More

Roza Lati flet për marrëdhëniet me ‘VIP-at’: Kam një listë të zezë personazhesh

29/04/2019

Roza Lati flet për marrëdhëniet me ‘VIP-at’: Kam një listë të zezë personazhesh Roza Lati ka treguar se m kë prej 'Vipave' nuk i ka ... Read More

Marca: Këta janë lojtarët më të mirë në histori për secilin shtet

28/04/2019

Prestigjiozja spanjolle ka publikuar një listë interesante me lojtarët më të mirë në histori për secilën kombëtare. Në listën e publikuar nga Marca sigurisht se ... Read More

Shtohet edhe ndërrimi i tretë, reduktohet lista e pritjes për rezonancë magnetike në QKUK (Video)

22/04/2019

Klinika e Radiologjisë në QKUK ka vite që ballafaqohet mungesë të aparaturës dhe listë të gjatë të pritjes në veçanti për rezonancë magnetike. Mirëpo drejtori ... Read More

Barcelona udhëton pa super yllin për ndeshjen kundër Alaves, në listë kthehet Vermaelen

22/04/2019

Barcelona udhëton pa super yllin për ndeshjen kundër Alaves, në listë kthehet Vermaelen Nesër ( e martë), skuadra e Barcelonës do të ketë testin e ... Read More

Super lojtari e do transferimin te Milan

21/04/2019

Milan pritet që në verë të bëjë disa transferime të mëdha. Milan ka një listë me lojtarët që dëshiron t’i transferojë në verë. Sipas Calciomercatos, ... Read More

E duan shumë skuadra, por po e transferon Bayern Munich

18/04/2019

Bayern Munich ka në listë disa lojtarë për afatin kalimtar të kësaj vere. Bayern Munich do të ketë shumë punë për të bërë në verë, ... Read More

Raporti i lumturisë botërore nxjerr njerëzit në Kosovë më të lumturit në rajon, madje shumë larg të tjerëve (Tabela)

20/03/2019

Raporti i shtatë vjetor i lumturisë botërore ka nxjerrë një listë, të bazuar në hulumtimin e kryer ndërmjet 2016 dhe 2018, është botuar në Ditën ... Read More

VMRO: Lista me qindra raste nepotizmi, në Antikorrupsion

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 16:35 VMRO DPMNE-ja dorëzoi në antikorupsion një listë me qindra raste të nepotizmit. Sipas partisë opozitare, në këtë listë përfshihen familjarë ... Read More

Akrepi helmues doli prej dollapit të aeroplanit, lëvizte mbi kokat e udhëtarëve të tmerruar (Video)

16/02/2019

Nëse jeni në mesin e atyre që kanë një liste me gjëra, prej të cilave frikësohen kur udhëtojnë me aeroplan, më mirë të mos e ... Read More

Messi ende lojtari më i paguar në botë, asnjë lojtar i klubeve gjermane në Top-10

08/02/2019

E përditshmja franceze, “L’Equipe” ka publikuar një listë prej dhjetë lojtarëve më të mirë në Evropë. Nuk është çudi që në vendin e parë është ... Read More