Tag: Live

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”

15/05/2019

Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste ... Read More

Gjiko ulet në gjunjë, i propozon me unazë në dorë sërish Elita Rudit  

15/04/2019

Gjiko e ka befasuar Elita Rudin 'live' në emision. Vitin e kaluar, moderatorja Elita Rudi dhe reperi Gjiko e kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me ... Read More

Madonna do të performojë në “Eurovision”

09/04/2019

Madonna do të performojë si mysafire në festivalin e këngës në "Eurovision", në Izrael muajin e ardhshëm. Përfaqësuesit e “Live Nation Izrael” dhe përfaqësuesit e ... Read More

Nuk përmbahet, moderatori i njohur e puth ‘live’ në emision Arjola Shehun 

08/04/2019

Nuk përmbahet, moderatori i njohur e puth ‘live’ në emision Arjola Shehun  Moderatori shqiptar e ka puthur 'live' në emision, Arjola Shehun. Në profilin e ... Read More

Dua Lipa dhe babai i saj folësit kryesor të “Future Forum”, e promovojnë Kosovën përmes festivalit ‘Sunny Hill’

08/03/2019

Konferenca Ndërkombëtare e Muzikës Live (ILMC) në pjesën e ‘Future Forum’ – një aktivitet për profesionistët e rinj të muzikës live, që zhvillohet si pjesë ... Read More

Gazetari spanjoll raporton live nga plazhet e bukura të Barcelonës, prapa shpinës së tij shfaqet një burrë lakuriq (Video)

27/12/2018

Gazetari spanjoll Dani Ramirez po raportonte live nga një plazh ku po fliste për turistët në Barcelonë, por ai duket se nuk e dinte se ... Read More

Bebe Rexha refuzon të jetë e dashura e këngëtarit britanik, Murs

27/11/2018

Olly Murs u skuq pasi u refuzua live nga Bebe Rexha në shoun televiziv ‘Channel Brunch’ të Channel 4. Momenti serioz i çuditshëm erdhi pasi ... Read More

Bruce Springsteen publikon këngë nga performanca legjendare në turneun 2002/2003

08/10/2018

Serisë së albumeve ‘live’ të rokerit amerikan, Bruce Springsteen, do t’i bashkohet edhe turneu i koncerteve nga periudha 2002/2003 me fokus të veçantë te performanca ... Read More

Apple do të transmetoj ngjarjen e lansimit të iPhone ‘live’ në Twitter

12/09/2018

Apple do të transmetojë ngjarjen e iPhone ‘live’ në Twitter për herë të parë sot, pasi gjiganti teknologjik përgatitet të zbulojë telefonin e tij të ... Read More

Aurela Gaçe thumbon kolegët: Paratë preferojnë t’i marrin pa u djersitur se këndon CD-ja

17/08/2018

Ajo edhe njëherë iu është drejtuar kolegëve duke thënë se duhet të këndojnë ‘live’ para publikut. Aurela Gaçe ka vite që është në skenën tonë ... Read More

Gazetarja po raportonte live nga baza ajrore në Azerbajxhan, kur vetëm pak centimetra mbi kokën e saj fluturoi helikopteri luftarak (Video)

02/07/2018

Gazetarja po raportonte live nga një bazë ajrore kur një helikopter derisa po ngritej në ajër për pak sa nuk e godet, por ky fakt ... Read More

Kënga e Botërorit kryeson top listat në Poloni

20/06/2018

Kënga “Live it up” nga Will Smith, Nikcy Jam dhe Era Istrefi është kënga përcjellëse e Kampionatit Botëror këtë vit, që po mbahet në Rusi. ... Read More