Tag: Liverpool

Liverpool është makthi i Messi, e përmend edhe kur pyetet për ‘Këpucën e Artë’

24/05/2019

17:51 | 24 Maj 2019 17:51 | 24 Maj 2019 Humbja ndaj Liverpool duket se ka qenë më e rënda në karrierë për yllin e ... Read More

Kampionati anglez: Liverpool sot ka nevojë për një mrekulli të re

12/05/2019

8:50 | 12 Maj 2019 08:50 | 12 Maj 2019 Premierliga angleze sot mbyll sezonin 2018/2019, me Manchester City dhe Liverpool që po luftojnë për ... Read More

Talenti italian ‘shuan’ Liverpoolin, nuk largohet nga Italia

06/05/2019

18:01 | 05/06/2019 Skuadra e Liverpool është duke monitoruar një yll në rritje, në Itali. Sandro Tonali, i cili luan me skuadrën e Brescia është ... Read More

Kujt ia dedikoi Origi golin ‘heroik’ ndaj Newcastle?

05/05/2019

Sulmuesi belg shënoi golin e tri pikëve që do ta mbajnë në lojë skuadrën e Liverpool deri në vërshëllimën e fundit të këtij sezoni. Ishte ... Read More

Wijnaldum: Pas humbjes nga Barca kam më shumë respekt për Firminon

03/05/2019

17:00 | 3 Maj 2019 17:00 | 3 Maj 2019 Mesfushori i Liverpool, Georginio Wijnaldum, ka dhënë një deklaratë interesante pas humbjes ndaj Barcelonës. Holandezi ... Read More

Klopp ‘obligohet’ të kalojë në Zvicër, tifozët ia kujtojnë fjalët e katër viteve më parë

03/05/2019

16:05 | 3 Maj 2019 16:05 | 3 Maj 2019 Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, duket se po bëhet ‘pishman’ për fjalët që kishte zgjedhur ... Read More

“Çmenduri”: Titulli i Premierligës mund të vendoset me ndeshje direkte mes Liverpool dhe Man City

03/05/2019

“Çmenduri”: Titulli i Premierligës mund të vendoset me ndeshje direkte mes Liverpool dhe Man City Do të gabonim nëse themi se ky sezon nuk është ... Read More

Carragher kundër Kloppit: Këta dy lojtarë nuk janë legjenda të Liverpoolit

03/05/2019

Ish mbrojtësi i Liverpool, Jamie Carragher, është shprehur i pakënaqur me deklaratat e trajnerit Jurgen Klopp, ku ka thënë se Luis Suarez dhe Philippe Coutinho ... Read More

Lenglet humbi njërin dhëmb në ndeshjen ndaj Liverpool, befason me deklaratën e tij

02/05/2019

Lenglet humbi njërin dhëmb në ndeshjen ndaj Liverpool, befason me deklaratën e tij Qendër mbrojtësi i Barcelonës, Clement Lenglet, dha një kontribut të madh në ... Read More

Statistikat e tregojnë, Liverpooli nuk e meritoi humbjen 3-0

02/05/2019

Fitorja 3-0 e Barcelonës mbi Liverpool mund të duket bindëse në letër, por ka një numër statistikash që tregojnë se nuk ishte aq e drejtpërdrejtë ... Read More

Valverde ka një porosi për lojtarët e Barcës pas fitores kundër Liverpoolit

02/05/2019

Ernesto Valverde ka komentuar fitoren e Barcelonës kundër Liverpool në Ligën e Kampionëve. Katalanët kanë marrë një rezultat pozitiv nga ndeshja e parë gjysmëfinale, duke ... Read More

600 gola për Barcelonën

01/05/2019

Lionel Messi ka shënuar dy gola në fitoren 3:0 të Barcelonës kundër Liverpool në ‘Camp Nou’. Katalanët, janë një hap larg finales së madhe të ... Read More