Tag: Liverpoolit

ZYRTARE: Ky është trajneri i muajit shtator në Premierligë

11/10/2019

13:16 | 10/11/2019 Jurgen Klopp është zgjedhur trajneri më i mirë i muajit shtator. Trajneri i Liverpoolit me plot meritë ka fituar çmimin e më ... Read More

Owen parashikon gjashtë vendet e para në Premierligë për sezonin e ri

02/08/2019

11:56 | 08/02/2019 Ish sulmuesi i Liverpoolit dhe Manchester United, Michael Owen, ka parashikuar sezonin e ri në Premierligë. Sipas Owen, Manchester City do të ... Read More

Dortmund e mposht Liverpoolin në miqësore

20/07/2019

08:08 | 07/20/2019 Borussia Dortmund e ka fituar përballjen miqësore kundër Liverpoolit të zhvilluar në ‘Notre Dame Stadium‘ në Indiana, me rezultat 3:2. Kjo përballje ... Read More

Mbappe i ‘mbyll syrin’ Liverpoolit me këtë deklaratë

20/06/2019

12:04 | 20 Qershor 2019 12:04 | 20 Qershor 2019 Kylian Mbappe ka ngazëllyer tifozët e Liverpoolit duke pranuar se ‘Të Kuqtë’ janë ekipi që ... Read More

Gjashtë rikthimet më të çmendura të Liverpoolit

08/05/2019

14:41 | 8 Maj 2019 14:41 | 8 Maj 2019 Përmbysja 4-0 e Liverpoolit ndaj Barcelonës ishte një nga rikthimet më të mëdha në historinë ... Read More

Momenti kur Xherdan Shaqiri largohet nga Anfield

08/05/2019

9:21 | 8 Maj 2019 13222184-0-image-m-98_1557273090521 09:21 | 8 Maj 2019 Futbollistët e Liverpoolit u larguan nga ‘Anfield’ tejet të lumtur, pas kualifikimit sensacional ndaj ... Read More

Goli i Messit me komentimin më drithërues që keni dëgjuar ndonjëherë

02/05/2019

Goli i Lionel Messit i shënuar ndaj Liverpoolit nga gjuajtja e lirë, është përjetuar në forma të ndryshme nga persona të ndryshëm. Sigurisht që përjetimet ... Read More

Zbulohet përplasja që Suarez e pati me lojtarin e Liverpoolit në tunelin e ‘Camp Nou’

02/05/2019

Zbulohet përplasja që Suarez e pati me lojtarin e Liverpoolit në tunelin e ‘Camp Nou’ Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez dhe mbrojtësi i Liverpoolit, Andy ... Read More

Klopp: Kështu është futbolli

02/05/2019

Jurgen Klopp ka komentuar humbjen 3:0 të Liverpoolit nga Barcelona në ‘Camp Nou’, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Futbolli është kështu. ... Read More

Barca 3:0 Liverpool, kjo është nota e pabesueshme për Messin

01/05/2019

Barcelona ka arritur të shënojë fitore të madhe ndaj Liverpoolit me rezultat 3-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Lionel Messi me ... Read More

”Liverpool nuk do ia del, Messi është i pandalshëm”

01/05/2019

Ish-mesfushori i Liverpoolit dhe Barcelonës, Boudewijn Zenden ka frikë se ‘Të Kuqtë’ nuk do mund ia dalin përpara sensacionit Lionel Messi. Zenden thotë se nuk ... Read More

Rakitic: Ekziston një dëshirë e madhe për ta mundur Liverpoolin

30/04/2019

Barcelona do të kërkojë fitoren në përballjen kundër Liverpoolit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën mbrëma në ‘Camp Nou’. Mesfushori Ivan Rakitic, ka ... Read More