Tag: Llapi

Prishtina – Llapi, formacionet zyrtare

11/05/2019

14:57 | 11 Maj 2019 14:57 | 11 Maj 2019 Prishtina dhe Llapi takohen mes vete në derbin e javës së 31-të të Superligës së ... Read More

Feronikeli befasohet nga Ferizaji, Prishtina e Llapi shfrytëzojnë gabimin e liderit

13/04/2019

Feronikeli befasohet nga Ferizaji, Prishtina e Llapi shfrytëzojnë gabimin e liderit Kanë përfunduar edhe tri ndeshjet e luajtura sot në kuadër të Superligës së Kosovës ... Read More

Batatina e nënçmon keq Sokolin: Lider lind dhe nuk bëhesh

03/04/2019

Llapi e ka mposhtur Ferizajn me rezultat 2:0, në një ndeshje të skuadrave me ambicie krejtësisht të ndryshme. Llapi është në garë për titullin e ... Read More

Llapi zbret çmimin e biletave, i duhen tifozët për titull

31/03/2019

Llapi ka njoftuar se duke filluar nga xhiro e ardhshme, çmimi i biletave për të parë nga afër skuadrën e zemrës do të jetë vetëm ... Read More

Llapi ndalet nga Ballkani

16/03/2019

Llapi dhe Ballkani kanë ndarë pikët në stadiumin Zahir Pajaziti pasi kanë luajtur baras 1-1. Ballkani e nisi më mirë ndeshjen dhe vetëm pas pesë ... Read More

FFK reagon ndaj Llapit, i cilëson shpifje akuzat e tyre

03/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka reaguar ndaj akuzave të klubit futbollistik Llapi, të bëra gjatë ditës së shtunë duke i cilësuar shpije ato. ... Read More

Nis sezoni pranveror në Ipko Superligën e Kosovës, Llapi fiton lehtë në udhëtim te KEK-u  

15/02/2019

Klubi nga Podujeva, Llapi ka shënuar me lehtësi fitore ndaj KEK-ut në Obiliq me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në ... Read More

Llapi prezanton talentin Liridon Balaj

22/01/2019

Llapi brenda një dite ka zyrtarizuar dy përforcime, pasi i fundit është mesfushori sulmues Liridon Balaj. Ky i fundit ka ardhur nga Besa dhe tashmë ... Read More

Zyrtare: Remzifaik Selmani nënshkruan me Llapin, vjen si huazim nga Shkëndija e Tetovës

22/01/2019

Përforcimi i radhës tek Llapi në këtë afat kalimtar është sulmuesi i krahut të majtë i cili luan edhe si qendërsulmues, Remzifaik Selmani. Lojtari te ... Read More

Zyrtare: Rron Statovci rikthehet tek Llapi

06/01/2019

Llapi ka rikthyer në radhët e veta mbrojtësin e krahut të djathtë i cili luan edhe si mbrojtës i majtë, Rron Statovci, i cili së ... Read More

Zyrtare: Llapi prezanton dy transferimet e para të janarit

05/01/2019

Klubi nga Podujeva, Llapi ka prezantuar sot (e shtunë) gjatë ditës dy transferimet e para të afatit kalimtar të janarit. Pas arritjes së marrëveshjes me ... Read More