Tag: llogari

Si mund të fshihen të dhënat sekrete nga Google pasi të vdisni?

15/09/2019

Nëse keni një llogari në Google, me shumë mundësi kompania i di të gjitha detajet tuaja të fshehta. Në qoftë se jeni përdorues të “Gmail”, ... Read More

Facebook mbyll qindra llogari

22/08/2019

Kompania ‘Facebook’ tha se ka mbyllur 216 faqe të mediave sociale, grupe dhe llogari në Mianmar, disa të lidhura me ushtrinë, të cilat kishin për ... Read More

Twitter fshin mijëra llogari të lidhura me qeverinë iraniane

14/06/2019

Kompania Twitter thotë se ka fshirë rreth 4.800 llogari të cilat beson se “janë të lidhura ose të mbështetura drejtpërdrejt nga qeveria iraniane” dhe i ... Read More

Veseli për rastin ku përmendet emri i tij: Organet përgjegjëse të kryejnë detyrat e tyre me profesionalizëm, përgjegjësi dhe transparencë të plotë

27/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kërkuar llogari nga organet e drejtësisë për zbardhjen e rastit ku është përmendur emri i tij. Në ... Read More

Real Madrid ka refuzuar 180 milionë euro për Asension

25/04/2019

Skuadra e Real Madrid duket se ka bërë shumë llogari për të ardhmen duke përfshirë Marco Asension. Spanjolli ishte në element të mirë në sezonin ... Read More

Microsoft thotë se hakerët pas sulmit të Outlook.com kanë aksesuar edhe e-mailet

16/04/2019

Motherboard thotë se hakerët kanë arritur të aksesojnë disa llogari për gjashtë muaj me radhës dhe i kanë përdorur për të resetuar fjalëkalimet e llogarive ... Read More

Duka dhe Dukesha e Sussex-it me llogari të përbashkët në Instagram

05/04/2019

Trendi për të pasur llogari të përbashkët në Instagram duket se ka përfshirë edhe çiftin mbretëror në Britani. Duka dhe Dukesha e Sussex, Harry dhe ... Read More

Facebook mbyll qindra faqe e llogari në Maqedoninë e Veriut

26/03/2019

26 Mars 2019 / 11:57 Facebook ka fshirë 212 faqe, grupe dhe llogari në këtë rrjet social në Maqedoninë e Veriut dhe Kosovë. Ky aksion ... Read More

Facebook fshin llogari të dyshimta nga Kosova

26/03/2019

Facebook, ka njoftuar sot se ka fshirë disa llogari nga Irani, Rusia Maqedonia dhe Kosova, duke i përshkruar ato si llogari jo të vërteta. Gjithsej ... Read More

Rrjedhin imazhet e Kylie Jennerit si 16-vjeçare të publikuara në MySpace

19/03/2019

Ueb-faqja, BuzzFeed ka mbledhur disa fotografi nga një llogari e vjetër e Kylie Jennerit. Ajo për herë të fundit e kishte shfrytëzuar këtë rrjet sociale ... Read More

Fond i veçantë për aksidentin e 13 shkurtit

18/03/2019

18 Mars 2019 / 11:07 Komuna e Gostivarit hapi llogari të veçantë donacioni për ndihmë të familjarëve të viktimave dhe të të lënduarve në aksidentin ... Read More

Edhe Qyteti i Shkupit bleu furgon luksoz nga “De Lux -Auto”

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 15:26 46 mijë euro të tjera do të shkojnë në llogari të kompanisë nga Kumanova “De Lux – Auto”. Qyteti i ... Read More